Aktualności
Konferencje
28 Września
Opublikowano: 2021-09-28

IV Kongres Edukacji

Nowe perspektywy. Szersze horyzonty Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności 2021–2027 – to hasło IV Kongresu Edukacji, który odbędzie się 30 września w formule online.

Organizatorem Kongresu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która już od ponad 25 lat zarządza programami, projektami i inicjatywami, umożliwiającymi poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, pozwalają na rozwijanie zainteresowań i pasji poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

Sesje tematyczne i dyskusje eksperckie tegorocznej edycji wydarzenia będą prezentować możliwości, jakie pojawiły się w programach zarządzanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w nowej perspektywie finansowej na lata 2021–2027. Są one powiązane z czterema przekrojowymi priorytetami: transformacją cyfrową, uczestnictwem w życiu demokratycznym, włączaniem i różnorodnością oraz środowiskiem i walką ze zmianami klimatycznymi. W ramach Europejskiego Dnia Języków przewidziano sesje tematyczne poświęcone nauce języków obcych. Na koniec wręczone zostaną nagrody edukacyjne w konkurach: EDUinspiracje, EDUinspirator i Młody EDUinspirator, EDUinspiracje Media, European Language Label oraz Europejska nagroda za innowacyjność w nauczaniu.

Galę uświetni występ Leszka Możdżera – wybitnego polskiego kompozytora, pianisty jazzowego i producenta muzycznego, twórcy muzyki filmowej.

IV Kongres Edukacji odbędzie się w czwartek, 30 września, w formule online (początek o godz. 12:00). Formularz rejestracyjny i szczegółowy program na stronie www.kongres.frse.org.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)