Aktualności
Konferencje
07 Czerwca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2021-06-07

Jak pozyskiwać międzynarodowe granty?

Pozyskiwanie międzynarodowych grantów będzie tematem kolejnego spotkania w ramach Laboratorium Doskonałości Nauk o Polityce. Ostatni w tym semestrze webinar zaplanowano na środę, 9 czerwca, początek o godz. 14:00.

Laboratorium Doskonałości Nauk o Polityce (Political Science Lab for Excellence) to inicjatywa grupy politologów, m.in. z Warszawy i Wrocławia. Jak tłumaczą pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, dyskusje dotyczące stanu i perspektyw dyscypliny nauk o polityce i administracji toczą się między badaczami i badaczkami reprezentującym ośrodki akademickie z całego kraju. Na bazie tych dyskusji i w trosce o rozwój dyscypliny postanowiono oddolnie zorganizować cyfrową platformę wzajemnego wsparcia.

Odbyły się już cztery wirtualne spotkania, podczas których rozmawiano m.in. o roli wyjazdów zagranicznych w budowaniu kariery naukowej, pozyskiwaniu środków na badania z Narodowego Centrum Nauki oraz o tym, jaką przyjąć międzynarodową strategię publikacyjną? Temat kolejnego webinaru – ostatniego w tym semestrze – brzmi: „Jak możemy się ścigać z najlepszymi? Pozyskiwanie i realizacja grantów międzynarodowych”. Na pytania:

  • czy pozyskiwanie grantów międzynarodowych jest tak trudne, jak to się na pierwszy rzut oka wydaje;
  • gdzie szukać informacji o instytucjach finansujących i otwartych konkursach;
  • jak wygląda proces oceny wniosków o finansowanie międzynarodowych projektów;
  • jak zaaranżować międzynarodową współpracę grantową z innymi uczelniami;
  • jakie korzyści płyną z realizacji międzynarodowych projektów

odpowiedzą dr hab. Patrycja Matusz oraz dr Marta Pachocka. Obie mają doświadczenie w kierowaniu i koordynowaniu prestiżowymi projektami międzynarodowymi finansowanymi zarówno ze źródeł unijnych (m.in. Horyzont 2020, Erasmus+), jak i ze środków agencji grantowych i fundacji. Uczestniczą w międzynarodowych sieciach badawczych oraz zarządzają zespołami naukowymi.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 9 czerwca, o godz. 14:00. Aby wziąć udział w nim udział, wystarczy na adres: labdanet@uwr.edu.pl przesłać swoje zgłoszenie: imię i nazwisko, stopień/tytuł naukowy oraz reprezentowaną jednostkę naukową. Przed spotkaniem do chętnych zostanie przesłany link do zalogowania się na webinar.

Prace i spotkania w ramach Laboratorium Doskonałości Nauk o Polityce koordynują: dr hab. Przemysław Żukiewicz z Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr hab. Łukasz Zamęcki z Katedry Systemów Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)