Pozyskiwanie międzynarodowych grantów będzie tematem kolejnego spotkania w ramach Laboratorium Doskonałości Nauk o Polityce. Ostatni w tym semestrze webinar zaplanowano na środę, 9 czerwca, początek o godz. 14:00.
Laboratorium Doskonałości Nauk o Polityce (Political Science Lab for Excellence) to inicjatywa grupy politologów, m.in. z Warszawy i Wrocławia. Jak tłumaczą pomysłodawcy całego przedsięwzięcia, dyskusje dotyczące stanu i perspektyw dyscypliny nauk o polityce i administracji toczą się między badaczami i badaczkami reprezentującym ośrodki akademickie z całego kraju. Na bazie tych dyskusji i w trosce o rozwój dyscypliny postanowiono oddolnie zorganizować cyfrową platformę wzajemnego wsparcia.
Odbyły się już cztery wirtualne spotkania, podczas których rozmawiano m.in. o roli wyjazdów zagranicznych w budowaniu kariery naukowej, pozyskiwaniu środków na badania z Narodowego Centrum Nauki oraz o tym, jaką przyjąć międzynarodową strategię publikacyjną? Temat kolejnego webinaru – ostatniego w tym semestrze – brzmi: „Jak możemy się ścigać z najlepszymi? Pozyskiwanie i realizacja grantów międzynarodowych”. Na pytania:
odpowiedzą dr hab. Patrycja Matusz oraz dr Marta Pachocka. Obie mają doświadczenie w kierowaniu i koordynowaniu prestiżowymi projektami międzynarodowymi finansowanymi zarówno ze źródeł unijnych (m.in. Horyzont 2020, Erasmus+), jak i ze środków agencji grantowych i fundacji. Uczestniczą w międzynarodowych sieciach badawczych oraz zarządzają zespołami naukowymi.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 9 czerwca, o godz. 14:00. Aby wziąć udział w nim udział, wystarczy na adres: labdanet@uwr.edu.pl przesłać swoje zgłoszenie: imię i nazwisko, stopień/tytuł naukowy oraz reprezentowaną jednostkę naukową. Przed spotkaniem do chętnych zostanie przesłany link do zalogowania się na webinar.
Prace i spotkania w ramach Laboratorium Doskonałości Nauk o Polityce koordynują: dr hab. Przemysław Żukiewicz z Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr hab. Łukasz Zamęcki z Katedry Systemów Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
MK