Aktualności
Konferencje
29 Stycznia
Opublikowano: 2024-01-29

Jak prawo handlowe reaguje na zmiany w świecie biznesu?

How business law is responding to changes in the world? – to tytuł tegorocznej edycji międzynarodowej konferencji organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa. Wydarzenie w formule online odbędzie się w dniach 25–26 marca.

International Conference on Business Law co roku przyciąga nie tylko ekspertów, ale także studentów zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami prawnymi. Tym razem organizatorzy postanowili poruszyć popularne tematy biznesowe, jednocześnie kontynuując międzynarodowy charakter wydarzenia, pozwalający na poznanie różnych perspektyw na aspekty prawa handlowego. Obecnie wprowadzanych jest coraz więcej rozwiązań w zakresie prawa handlowego, które mają być odpowiedzią na ciągle zmieniający się świat biznesu. Zmiany te wdrażane są zarówno na gruncie prawa polskiego, jak i unijnego, a tempo, z jakim działania te mają miejsce, jest tematem wywołującym żywe dyskusje.

Planowane sesje wystąpień będą dotyczyć takich zagadnień, jak fuzje i przejęcia, prawo ochrony konkurencji i konsumentów oraz wpływ nowych technologii i digitalizacji na dziedzinę prawa handlowego. Jednak to, co czyni tę konferencję wyjątkową, to także podejście do szerszych zagadnień społecznych przez spojrzenie na prawo handlowe w kontekście popularnego obecnie tematu ESG i stworzenie pola do dyskusji na kwestie związane ze środowiskiem oraz społeczną odpowiedzialnością.

Konferencja odbędzie się w formule online w dniach 25–26 marca. Udział w niej jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na Facebooku. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)