Aktualności
Konferencje
09 Grudnia
Opublikowano: 2021-12-09

Jak radzić sobie w trudnych czasach?

„Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach” – to tytuł konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia za pośrednictwem platformy MS Teams.

Konferencja skierowana jest do kół naukowych i organizacji studenckich, których działalność obejmuje szeroko rozumiane bezpieczeństwo lub związana jest z działalnością medialną. Tematyka bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania człowieka od samego zarania dziejów, a działalność medialna stanowi istotny element prawidłowego rozwoju społeczeństw demokratycznych. Oba zagadnienia nieustannie się przenikają, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 czy kryzysu migracyjnego. Studenci działający w kołach naukowych, jak i zaproszeni goście przedstawią wybrane zagadnienia dotyczące tej tematyki w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie.

Chcemy porozmawiać o współczesnych zagrożeniach związanych między innymi z cyberbezpieczeństwem, rolą mediów w okresie napięć oraz o sposobach bezpiecznego poruszania się w wirtualnej przestrzeni – zachęcają organizatorzy.

Wykład inauguracyjny pt. „Cyberbezpieczeństwo w dzisiejszym biznesie – fanaberia, koszt czy konieczność” wygłosi Andrzej Karpiński (dyrektor bezpieczeństwa BIK i dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji BIG InfoMonitor). Wśród poruszanych tematów są m.in.: cyfrowe bezpieczeństwo dziennikarzy, manipulacja informacją w mediach, zarządzanie bezpieczeństwem poprzez kampanie społeczne, rola mediów w okresie napięć społeczno-politycznych, bezpieczne korzystanie z portali społecznościowych przez dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

W dyskusji udział wezmą eksperci związani z mediami, m.in.: Robert Socha (Google News Lab Teaching Fellow w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Adam Majchrzak (Stowarzyszenie Demagog).

Konferencja „Kół naukowych sposoby na media i bezpieczeństwo, czyli jak radzić sobie w trudnych czasach” odbędzie się 10 grudnia za pośrednictwem platformy MS Teams.

MK

Program konferencji

Dyskusja (0 komentarzy)