Aktualności
Konferencje
13 Czerwca
Opublikowano: 2023-06-13

Już jutro Perspektywy Women in Tech 2023

Co najmniej 8 tys. uczestniczek i uczestników z 50 krajów gościć będzie na rozpoczynającej się jutro największej w Europie konferencji dla kobiet w nowych technologiach – Perspektywy Women in Tech Summit.

To już piąta edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, któremu patronuje blisko sto największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne. Od 2018 roku jego publiczność urosła z 1000 do prawie 10 tys. osób. Konferencja stała się nie tylko największym wydarzeniem dla kobiet w technologiach w Europie, ale traktowana jest też jako stałe miejsce spotkań osób C-level, profesjonalistek i studentek kierunków nowotechnologicznych.

Wiodącymi tematami tegorocznego spotkania są zagadnienia uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT. Aż 15 wydarzeń programowych poświęconych zostanie samej sztucznej inteligencji (w tym generatywnej AI).

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych. W tym roku będą to m.in. Francesca Cavallo, pisarka i działaczka społeczna, autorka globalnego bestselleru „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, oraz Maria Klawe, prezydentka Harvey Mudd College (za jej kadencji liczba kobiet wśród studentów kierunków informatycznych, inżynierskich i fizyki wzrosła z ok. 10 do 50% – to jedyny taki wynik na świecie!).

W trakcie dwóch dni (14–15  czerwca) w EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) przygotowano program 4 scen, serię 60 specjalistycznych warsztatów, 50 tech-talków, unikatowy Career Expo, Mentoring Zone, a także wydarzenia dodatkowe (w tym galę z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Cloud Computing in Poland).

Jednocześnie Summit to też największe w Europie targi pracy dla kobiet w branży technologicznej – dla osób, które są na początku swojej kariery w IT/Tech, dla tych, które myślą o przebranżowieniu się i szukają nowych dróg, oraz dla studentek i studentów. Wydarzenie ma charakter niekomercyjny – dla studentek i studentów kierunków technicznych, fizyki i matematyki oferowane są bezpłatne bilety! Więcej informacji na stronie internetowej www.womenintechsummit.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)