Aktualności
Konferencje
19 Listopada
Opublikowano: 2021-11-19

Kompetencje przyszłości studentów a doświadczenia pandemii

Do 1 grudnia trwa rejestracja na webinarium „Kompetencje przyszłości studentów a doświadczenia pandemii”. W spotkaniu online, które zaplanowano dzień później, wezmą udział przedstawiciele uczelni, studentów, środowiska gospodarczego, a także instytucji administracji centralnej.

Kompetencje przyszłości to zagadnienie, nad którym pochylają się najważniejsze instytucje i osoby ze świata akademickiego, biznesu oraz polityki. Temat staje się również coraz popularniejszy wśród młodych ludzi, którzy bezpośrednio zainteresowani są nie tylko pozyskaniem odpowiedniej wiedzy i umiejętności, ale także kompetencji, które pozwolą im odnaleźć się w życiu zawodowym.

W czwartek, 2 grudnia, Warszawski Instytut Bankowości organizuje webinarium „Kompetencje przyszłości studentów a doświadczenia pandemii”. Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchać zarówno wystąpień ekspertów, jak i wziąć aktywny udział w debatach przedstawicieli kluczowych grup środowiska akademickiego. Zaproszeni eksperci przedstawią perspektywę szkolnictwa wyższego w Europie, rozwiązania dotyczące kształtowania kompetencji przyszłości w dzisiejszym świecie, a także wyzwania, zagrożenia i szanse stojące przed polskimi uczelniami i gospodarką. Rektorzy pochylą się nad systemowymi rozwiązaniami związanymi z kształceniem młodych ludzi na potrzeby nauki, gospodarki i społeczeństwa. Wykładowcy zastanowią się nad wykorzystaniem szans, jakie daje kształcenie zdalne oraz rozwiązaniami, które mogą zminimalizować negatywny wpływ tej formy nauczania. Przedstawiciele studentów porozmawiają o studentach i studiach przyszłości pod kątem szans i ograniczeń, jakie można zdefiniować dzięki doświadczeniom studiowania w dobie koronawirusa.

Gośćmi webinarium będą:

 • Justyna Orłowska – pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. transformacji cyfrowej,
 • prof. dr hab. Marcin Pałys – członek Zarządu European University Association,
 • prof. dr hab. Grzegorz Mazurek – rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie,
 • dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH – rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
 • prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba – rektor Politechniki Warszawskiej,
 •  dr Piotr Majewski – wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu,
 • dr Mateusz Folwarski – zastępca dyrektora Instytutu Finansów, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
 • dr Tatiana Kożak-Siara – dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu,
 • Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes Zarządu Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego,
 • Kacper Krotecki – przedstawiciel Forum Uczelni Ekonomicznych,
 • Mateusz Saniewski – przedstawiciel Parlamentu Studentów RP,
 • Ewa Staruch – przewodnicząca Forum Uniwersytetów Polskich,
 • Jakub Stefaniak – wiceprzewodniczący Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego.

W imieniu organizatora wystąpi Michał Polak – wiceprezes Zarządu WIB, a w imieniu współorganizatora Mateusz Grochowski – przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Parlament Studentów RP, pod patronatem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami wydarzenia są: Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze oraz Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 1 grudnia. Formularz i szczegółowy program wydarzenia na stronie Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Webinarium jest częścią projektu „Aktywny Student” organizowanego dzięki współfinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

MK

GRAFIKA FACEBOOK WEBINARIUM

Dyskusja (0 komentarzy)