Aktualności
Konferencje
28 Lutego
Źródło: www.nava.gov.pl
Opublikowano: 2019-02-28

Konferencja „Direct to internationalization”

Dwudniowa konferencja z cyklu „Direct to internationalization”, podczas której amerykańscy i polscy eksperci opowiedzą o tym, w jaki sposób przyciągać studentów ze Stanów Zjednoczonych na polskie uczelnie wyższe, odbędzie się 7 i 8 marca w warszawskim hotelu Novotel. Swój udział zapowiedzieli m.in. Georgette Mosbacher – ambasador USA w Polsce, oraz dr Piotr Dardziński – sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorami wydarzenia są: świętująca w tym roku 60-lecie istnienia Programu Fulbrighta w Polsce Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Narodowa Agencja Wymiany Międzynarodowej. Program przewiduje wystąpienia gości ze Stanów Zjednoczonych, ekspertów ds. współpracy USA oraz przedstawicieli uczelni, które mogą się pochwalić znaczącymi sukcesami w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy. Uczestnicy dowiedzą się między innymi o współpracy polsko-amerykańskiej w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego, oraz o narzędziach i możliwościach, jakie oferuje NAWA oraz Komisja Fulbrighta, aby tę współpracę rozwijać. Ponadto, amerykańscy i polscy eksperci opowiedzą o tym, w jaki sposób przyciągać studentów ze Stanów Zjednoczonych na pełne studia, jak nawiązać współpracę z amerykańskimi uczelniami oraz wykorzystać potencjał polskich uczelni, aby współpraca ta przynosiła jak najwięcej korzyści oraz zwiększała liczbę amerykańskich studentów w Polsce.

Wśród zaproszonych panelistów są m.in.:
• prof. Juanita Villena-Alvarez, University of South Carolina Beaufort
• prof. Marek Konarzewski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych
• Grażyna Żebrowska, Ambasada RP w Waszyngtonie
• dr Christopher Medalis, ekspert ds. edukacji międzynarodowej, Nowy Jork

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie https://nawa.gov.pl. Rejestracja trwa do 5 marca 2019 roku.

MK

Program wydarzenia

Informacje praktyczne

 

Dyskusja (0 komentarzy)