Aktualności
Konferencje
08 Maja
Opublikowano: 2019-05-08

Konferencja dotycząca współpracy międzynarodowej w biologii molekularnej

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy udziale Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje konferencję dotyczącą współpracy międzynarodowej w biologii molekularnej.

Wydarzenie skierowane jest do polskich studentów, doktorantów i młodych naukowców z dziedziny biologii, ale także medycyny, fizyki, chemii czy informatyki. Spotkanie będzie miało na celu promocję działań:

  • Europejskiej Konferencji Biologii Molekularnej – EMBC (za pośrednictwem Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej EMBO) oraz
  • Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej – EMBL.

W trakcie spotkania przedstawione zostaną możliwe formy współpracy w ramach tych organizacji – najbardziej prestiżowych w dziedzinie szeroko pojętej biologii molekularnej w Europie. Uczestnicy otrzymają wyczerpujące informacje nt. programów stypendialnych EMBO i EMBL oraz możliwości współpracy na wczesnym etapie kariery naukowej. Ponieważ to pierwsze na tak dużą skalę wydarzenie z udziałem byłych polskich stypendystów EMBO (postdocs) oraz polskich stypendystów EMBL (predocs i postdocs), będzie też można poznać doświadczenia, rozwój kariery i perspektywy młodych naukowców z Polski.

Konferencja odbędzie się w dniach 13–14 czerwca na Uniwersytecie Gdańskim. Wkrótce uruchomiona zostanie rejestracja na wydarzenie.

MK

Program konferencji

Dyskusja (0 komentarzy)