Aktualności
Konferencje
01 Października
Opublikowano: 2020-10-01

Konferencja Liderów Zarządzania Uczelnią LUMEN

W dniach 24–25 listopada odbędzie się VI edycja Konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią LUMEN. Wśród poruszanych zagadnień m.in. skutki COVID-19, wdrażanie Ustawy 2.0 i nowe władze rektorskie.

Konferencja rozpocznie się od debaty poświęconej strategicznym wyzwaniom w szkolnictwie wyższym i nauce, w której udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundacji Rektorów Polskich. W dalszej kolejności odbędą się panele poświęcone wydłużonej ewaluacji działalności naukowej, kluczowym kompetencjom kadry dydaktycznej nowoczesnej uczelni oraz funkcjonowaniu uczelni w erze post-COVID-owej. W tym roku na uczestników czekać będzie także wyjątkowa dyskusja panelowa z udziałem rektorów wybranych na kadencję 2020–2024, którzy opowiedzą o wyzwaniach czekających ich w najbliższych latach.

Drugiego dnia Konferencji odbędą się panele dyskusyjne poświęcone rozwiązaniom informatycznym i organizacyjnym, które usprawniają kluczowe procesy realizowane na uczelniach, wspierając m.in. przygotowanie uczelni do parametryzacji naukowej, kształcenie na odległość, elektroniczne egzaminowanie studentów i zdalną obsługa studenta. Wystąpią zarówno eksperci, którzy przedstawią proces wdrożenia i realizacji od strony praktycznej, jak również klienci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach z korzystania z prezentowanych rozwiązań.

W roli prelegentów na Konferencji wystąpią uznani eksperci związani z sektorem szkolnictwa wyższego i nauki, reprezentujący różne ośrodki akademickie, instytucje i organizacje pozarządowe, m.in. dr Anna Budzanowska, profesorowie: Zbigniew Marciniak, Jan Szmidt, Maciej Żylicz, Jerzy Woźnicki, Łukasz Sułkowski, Marek Kwiek, Andrzej Kraśniewski, Tomasz Szapiro, Elżbieta Żądzińska, Maciej Duszczyk, Aneta Pieniądz oraz Jan Pomorski. Głos zabiorą również młodzi reprezentanci środowiska akademickiego: Aleksy Borówka (przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów) oraz Dominik Leżański (przewodniczący Parlamentu Studentów RP).

Wobec niepewności dotyczącej dalszego przebiegu pandemii i konieczności zapewnienia bezpieczeństwa uczestników, w tym roku moderatorzy i uczestnicy panelu będą dyskutowali „na żywo” w studiu telewizyjnym, a publiczność będzie miała możliwość oglądania wystąpień w sieci oraz zadawania pytań na czacie.

VI edycja Konferencji LUMEN odbędzie się 24–25 listopada 2020 roku. Jak zawsze, uczestnictwo w niej jest nieodpłatne. Wydarzenie organizuje PCG Academia wraz z Fundacją Rektorów Polskich, która podobnie jak w ubiegłych latach pełni rolę Partnera Merytorycznego Konferencji i od samego początku wspiera inicjatywę LUMEN. Patronem medialnym Konferencji jest „Forum Akademickie”.

Szczegółowy program Konferencji LUMEN i formularz rejestracyjny znajdują się pod adresem: www.lumen.edu.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)