Aktualności
Konferencje
04 Marca
Opublikowano: 2020-03-04

Konferencja z okazji Światowego Dnia Wody

Światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Ten kryzys nie jest zmartwieniem wybranych społeczności – musimy się z nim zmierzyć wszyscy. Tym zagadnieniom będzie poświęcona konferencja „Wyzwania dla gospodarki wodnej”, zorganizowana przez PAN z okazji Światowego Dnia Wody. Zostanie na nie zaprezentowany raport UNESCO „Woda a zmiany klimatu”.

Dyskusję poprowadzą wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński i prof. Tomasz Okruszko, przewodniczący Komitetu Gospodarki Wodnej PAN. Gościem spotkania będzie minister ds. klimatu dr Michał Kurtyka.

Podczas konferencji wygłoszonych zostanie kilka wykładów. O możliwych scenariuszach odnośnie warunków termicznych i opadowych w Polsce do 2100 r. opowie dr hab. inż. Joanna Strużewska z Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego. Na temat adaptacji miast do zmian klimatu będzie mówić dr hab. Iwona Wagner z Uniwersytetu Łódzkiego, a ważną rolę oceanów wytłumaczy prof. Jan Marcin Węsławski z Instytutu Oceanologii PAN.

Wstęp na konferencję jest wolny, ale obowiązuje rejestracja online, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane będą do 13 marca.

Konferencja odbędzie się 23 marca w Pałacu Staszica w Warszawie.

JK

(Źródło: PAN)

Dyskusja (0 komentarzy)