Aktualności
Konferencje
16 Października
Opublikowano: 2019-10-16

Konferencja „Zmiany klimatyczne w Polsce”

23 października w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się debata na temat zmian klimatu w Polsce zorganizowana przez Polską Akademię Nauk i Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

Konferencja „Zmiany klimatyczne w Polsce” potrwa od godz. 11.00 do 16.10. W dyskusji wezmą udział naukowcy, eksperci, aktywiści, politycy, samorządowcy i przedstawiciele biznesu. Wstęp jest wolny.

Wykład wprowadzający Globalne ocieplenie: Jak to działa i czym nam grozi? wygłosi prof. Szymon Malinowski Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Odbędą się cztery panele dyskusyjne. Pierwszy, pod hasłem Co nas czeka?, dotyczyć będzie tego, jak przebiegać będą zmiany klimatyczne w Polsce, czy jesteśmy na to przygotowani oraz w jaki sposób zmiany klimatyczne wpływają na migracje i uchodźstwo?

Drugi panel – Co na to człowiek? – dotyczyć będzie wpływu zmian klimatu na nasze zdrowie oraz działań, jakie możemy podjąć.

Trzeci panel – Co na to przyroda? – dotyczyć będzie zagadnień związanych z wodą, żywnością oraz zmian dotyczących występowania roślin i zwierząt w Polsce.

W ostatnim panelu – Co na to biznes? – poruszone zostaną zagadnienia związane z realnymi działaniami na rzecz środowiska naturalnego podejmowanymi przez przemysł, technologii antysmogowych i innowacji sprzyjających ochronie środowiska.

Konferencja jest organizowana z okazji Dnia Narodów Zjednoczonych.

JK

(Źródło: PAN)

Dyskusja (0 komentarzy)