Aktualności
Konferencje
26 Sierpnia
Opublikowano: 2019-08-26

Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Antropologicznych i Etnologicznych w Poznaniu

We wtorek 27 sierpnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczyna się Kongres Międzynarodowej Unii Nauk Antropologicznych i Etnologicznych (International Union of Anthropological and Ethnological Sciences – IUAES). To największe wydarzenie naukowe na UAM w roku 100-lecia Uniwersytetu.

Tematem przewodnim Kongresu jest „World Solidarities”. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie wielu wybitnych przedstawicieli dyscypliny. Wykład inauguracyjny wygłosi Chris Hann, dyrektor Instytutu Maksa Planka w dziedzinie antropologii społecznej w Halle oraz z Uniwersytetu w Cambridge. Wśród zaproszonych gości są ponadto m.in. Junji Koizumi, Prezydent IUAES i były rektor Uniwersytetu w Osace oraz były Przewodniczący World Council of Anthropological Association; Alisse Waterston z City University of New York, była Prezydent American Anthropological Association; Gustavo Lins Ribeiro z Autonomous Metropolitan University of Iztapalapa (Mexico City), były Przewodniczący World Council of Anthropological Associations; Virginia Dominguez z University of Illinois w Urbana-Champagne, również była Prezydent American Anthropological Association; Faye Harrison z University of Illinois w Urbana-Champagne, Departament of Afro American Studies, poprzednia Prezydent IUAES; Don Kalb z Uniwersytetu w Bergen. W sumie w wydarzeniu weźmie udział około 800 uczestników z 75 krajów świata.

Inauguracja Kongresu, z udziałem władz rektorskich, włodarzy Poznania i innych zaproszonych oficjalnych gości, rozpocznie się w Auli Uniwersyteckiej we wtorek 27 sierpnia o godzinie 16. Kongres potrwa do 31 sierpnia. Miejscem obrad będzie gmach Collegium Historicum UAM w Poznaniu na Morasku (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7). Szczegóły: https://www.iuaes2019.org.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)