Aktualności
Konferencje
08 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-08

Kongres Młodej Socjologii od piątku w Krakowie

Po pięciu latach Kongres Młodej Socjologii powraca w formie stacjonarnej! Największa i najważniejsza w Polsce konferencja naukowa adresowana do badaczy społecznych odbędzie się po raz trzynasty w historii.

Kongres Młodej Socjologii jest organizowany przez Koło Naukowe Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Socjologii UJ. Ma na celu stworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz integrację młodego pokolenia osób kształcących się na wszystkich kierunkach i typach studiów oraz prowadzących badania społeczne. Ich dyskusje na tematy socjologiczne i społeczne toczyć się będą przez trzy dni, od 12 do 14 kwietnia, w murach Collegium Broscianum w Krakowie.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem w Collegium Nowodworskiego, podczas którego swoje referaty wygłoszą dr Ewa Krzaklewska oraz dr Jérémy Geeraert. Program tegorocznej edycji jest wyjątkowo interdyscyplinarny i obejmuje aż 26 paneli tematycznych, podczas których prelegenci wygłoszą około 135 referatów. Wystąpienia będą dotyczyć wieloaspektowej problematyki społecznej, od krytycznej analizy społeczno-politycznego życia współczesnej Polski i świata, przez społeczeństwo cyfrowe i kulturę, aż po doświadczenia, wyzwania i problemy metodologiczne napotykane w badaniach. Po raz pierwszy w historii, stacjonarna edycja Kongresu przyciąga uwagę uczonych spoza kraju, co doda z pewnością nowego wymiaru dyskusjom naukowym. Zestawienie perspektyw i podejść z różnych kultur i tradycji akademickich przyczyni się do jeszcze bogatszej i bardziej interesującej rozmowy nad społecznymi zagadnieniami.

Dla uczestników przygotowano także 9 praktycznych warsztatów, które pozwolą rozwijać umiejętności przydatne nie tylko na polu naukowym, ale także w życiu codziennym. W programie znalazły się m.in. zajęcia z języka inkluzywnego oraz warsztaty z Polskiego Języka Migowego. Atrakcji nie zabraknie również poza salami wykładowymi – odbędzie się pokaz filmu ,,Amator” (reż. Krzysztof Kieślowski).

Szczegółowy program znajduje się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu na Facebooku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)