Aktualności
Konferencje
11 Września
Źródło: MIDI
Opublikowano: 2020-09-11

MIDI 2020 po raz pierwszy online

W dniach 9–10 grudnia odbędzie się ósma edycja międzynarodowej konferencji MIDI. To jedno z największych wydarzeń poświęconych inteligentnym maszynom i współpracy człowieka z nowymi technologiami. W tym roku, po raz pierwszy w historii, odbędzie się online.

„Interaktywne multimedia, cyfrowi ludzie i wirtualna rzeczywistość. Zapraszamy do świata, w którym człowiek spotyka technologię” – piszą organizatorzy. Coroczna konferencja organizowana jest od 2013 roku. Inspiruje do tworzenia własnych projektów, realizowania nowatorskich badań oraz praktycznego wdrażania innowacji. Buduje także przestrzeń do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Gromadzi ambitnych naukowców, którzy na co dzień realizują projekty przyszłości. Podczas MIDI mogą spotkać się z przedstawicielami świata biznesu. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Warszawie, a kolejne w: Gdańsku, Pradze, Poznaniu i Lipsku. Tym razem, z uwagi na pandemię koronawirusa, wydarzenie odbędzie się online.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze metody, ultranowoczesne rozwiązania oraz nowatorskie podejścia do integracji ludzi i inteligentnych technologii. Światowi eksperci, pasjonaci sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego podzielą się wiedzą i praktycznymi wskazówkami w zakresie inżynierii oprogramowania oraz interakcji ludzi ze sztucznymi systemami poznawczymi.

„Dołącz do społeczności MIDI2020, aby zaprezentować osiągnięcia, wpłynąć na debatę publiczną, rozwijać biznes, zdobywać wiedzę i nowe spojrzenie na technologie jutra!” – zachęcają organizatorzy: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB), lider sektora publicznego w tworzeniu oprogramowania systemów informatycznych dla polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Politechnika Łódzka i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Konferencja w całości odbędzie się w języku angielskim. Udział w niej jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://midi2020.opi.org.pl/midi-series/.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)