Aktualności
Konferencje
14 Stycznia
Opublikowano: 2020-01-14

Międzynarodowa Konferencja dla Młodych Naukowców w dziedzinie biologii molekularnej i komórkowej

W dniach 16–17 kwietnia w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja dla Młodych Naukowców w dziedzinie biologii molekularnej i komórkowej. Zakres tematyczny obejmuje m.in.: nowotwory, choroby związane ze starzeniem się organizmu oraz komórki macierzyste.

Dwudniowe wydarzenie, organizowane przez doktorantów Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, skierowane jest do doktorantów, magistrantów i studentów zainteresowanych biologią molekularną i komórkową. Ma na celu stworzenie młodym naukowcom możliwości zaprezentowania swoich badań, nawiązania współpracy oraz wymiany naukowych myśli i pomysłów. Wykłady i prezentacje będą obejmować pięć obszarów: biologia komórki, nowotwory i choroby wieku starczego, rozwój i biologia komórek macierzystych, metody i trendy w biologii, biologia strukturalna.

Do udziału w konferencji zaproszono m.in. prof. Christophe’a Lamaze’a z Instytutu Curie w Paryżu oraz prof. Anne Bertolotti z MRC Laboratorium Biologii Molekularnej w Cambridge. Oprócz prelekcji odbędą się sesje posterowe, a także sesja mentorska, podczas której będzie możliwość spotkania się i nawiązania kontaktów z wybitnymi naukowcami specjalizującymi się w badaniach z zakresu biologii molekularnej i komórkowej.

Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2020 roku w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (ul. Księcia Trojdena 4). Aby wziąć w niej udział należy do końca stycznia zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej konferencji. Więcej informacji: https://www.iimcb.gov.pl/en/young-scientists-conference.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)