Aktualności
Konferencje
07 Września
Opublikowano: 2018-09-07

Międzynarodowa konferencja „Myśl filozoficzno-społeczna w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej”

Zakład Etyki Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS zaprasza na międzynarodową konferencję pt. „Myśl filozoficzno-społeczna w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej” poświęconą pamięci prof. Eugeniusza Górskiego – wybitnego znawcy kultury i myśli politycznej krajów hiszpańskojęzycznych.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 września 2018 r. w Sali Rady Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS (inauguracja o godz. 10:00, sala nr 4, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4 w Lublinie).

W konferencji uczestniczyć będą naukowcy reprezentujący kilkanaście krajowych i zagranicznych uczelni. Tematem ich rozważań będą m.in. alternatywy dla dominującego dziś modelu życia Zachodu, który wyrósł na pragmatycznym gruncie tradycji doceniającej takie wartości, jak efektywność czy korzyści ekonomiczne. Tej jednolitej ideologii gospodarczego neoliberalizmu autorzy wystąpień przeciwstawią wizje społeczeństw z krajów Europy Południowej i Ameryki Łacińskiej – doceniające naturalną różnorodność. Paneliści postarają się zdiagnozować fundamentalne założenia leżące u podłoża różnic dzielących te dwa światy.

Konferencja prowadzona będzie w języku hiszpańskim.

Program na stronie internetowej wydarzenia: http://filozofiahiszpanska.umcs.lublin.pl/.

Katarzyna Skałecka

Dyskusja (0 komentarzy)