Aktualności
Konferencje
06 Maja
Opublikowano: 2021-05-06

MKDUS 2.0 na Uniwersytecie Szczecińskim

Ogólnopolska Multidyscyplinarna Konferencja Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego „MKDUS 2.0” odbędzie się w dniach 23–25 czerwca 2021 r. 

To pierwsza edycja tego wydarzenia. W zamierzeniach organizatorów „MKDUS 2.0” ma być konferencją o charakterze interdyscyplinarnym, która pozwala na zaprezentowanie swoich badań przedstawicielom różnych dziedzin naukowych. Adresowana jest do doktorantów, kształcących się zarówno na polskich, jak i zagranicznych uczelniach, oraz do wszystkich głodnych wiedzy, którzy chcą wysłuchać interesujących wykładów.

Konferencja odbędzie się w dniach 23–25 czerwca w formule online (poprzez platformę MS TEAMS). Zaplanowano trzy panele:

  • 23.06.2021 (środa) – Panel Zielony

Pierwszego dnia będzie okazja do wysłuchania wystąpień z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy tego dnia będą chcieli zastanowić się nad różnymi perspektywami patrzenia na współczesny świat.

  • 24.06.2021 (czwartek) – Panel Czerwony

Dzień drugi poświęcony będzie zjawisku językowego obrazu świata. Czy Wy też jesteście ciekawi nieuświadomionych procesów kulturowych? I może, jak myślicie, w końcu uda się ustalić coś w kwestii determinizmu kulturowego?

  • 25.06.2021 (piątek) – Panel Fioletowy

Trzeci dzień poświęcony jest naukom społecznym, podczas którego będzie okazja, by wziąć udział w Sesji Mistrzów (czyli Gości Specjalnych) oraz Sesji Doktorantów.

Wykład inauguracyjny pt. „Wykształciuchy, czyli o ciężkim życiu współczesnej inteligencji” wygłosi prof. dr hab. Michał Rusinek.

Zgłoszenia na konferencję można przesyłać do 16 maja br. Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Formularz zgłoszeniowy

Dyskusja (0 komentarzy)