Aktualności
Konferencje
01 Marca
Opublikowano: 2022-03-01

Młodzi chemicy spotkają się w kwietniu

W dniach 23–24 kwietnia odbędzie się IV Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule online. 

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne to cykl konferencji studencko-naukowych mających na celu zwiększenie potencjału młodych badaczy. Skierowane jest do studentów, doktorantów oraz młodych naukowców, którzy zaczęli już swoje badania lub chcą przedstawić prezentacje z badań przeglądowych (na temat popularnonaukowy) z zakresu chemii, ochrony środowiska oraz ekologii. Podczas wydarzenia prelegenci będą mogli zaprezentować komunikat ustny, jak również poster – za pomocą jednoczesnych spotkań w czasie sesji posterowych.

Tegoroczne sympozjum odbędzie się zdalnie przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams. Po jego zakończeniu zostanie utworzona Książka Abstraktów zawierająca streszczenia wszystkich wystąpień, a uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający wygłoszenie komunikatu i udział w wydarzeniu.

IV Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne zaplanowano na 23–24 kwietnia. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski. Jest bezpłatne, zarówno dla wygłaszających swoje komunikaty, jak i uczestników biernych. Rejestracja trwa do 1 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej.

Organizatorami IV PSSCh są: Bałtyckie Stowarzyszenie Chemików, Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Gdańskiego oraz Rada Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

IV PSSCh PS1

Dyskusja (0 komentarzy)