Aktualności
Konferencje
17 Maja
Opublikowano: 2023-05-17

Młodzi naukowcy o badaniach i praktyce onkologicznej

Pierwsza edycja międzynarodowej konferencji naukowej ONCOPhD” odbędzie się w październiku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Młodzi naukowcy będą mieli możliwość zaprezentowania wyników badań i wymiany własnych doświadczeń z zakresu onkologii klinicznej i eksperymentalnej.

Celem konferencji jest zintegrowanie badań podstawowych z wyzwaniami codziennej praktyki klinicznej dotyczącej diagnostyki i leczenia onkologicznego zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Doktoranci oraz młodzi naukowcy reprezentujący ośrodki akademickie z całego świata będą mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań, opisów przypadków klinicznych czy też prac poglądowych. W ramach wydarzenia odbędą się sesje tematyczne prezentacji multimedialnych (onkologia kliniczna dorosłych, onkologia kliniczna dzieci i badania przedkliniczne w onkologii) oraz sesja plakatowa.

Pierwsza edycja konferencji „ONCOPhD” odbędzie się w dniach 20–22 października na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Zostanie zrealizowana w formule hybrydowej. Językiem konferencji jest angielski. Rejestracja ruszy z początkiem września. Szczegółowe informacje o wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorem jest Samorząd Doktorantów UMLub. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)