Aktualności
Konferencje
22 Lutego
Opublikowano: 2023-02-22

Młodzi naukowcy o „zielonym zarządzaniu organizacjami”

„Zielone zarządzanie organizacjami – możliwości i wyzwania XXI wieku” – to tytuł konferencji adresowanej do środowiska młodych naukowców. Wydarzenie odbędzie się 24 maja w Katowicach.  

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) jest kluczowym elementem współczesnej gospodarki, zaś młodzi naukowcy mają do odegrania istotną rolę w jej rozwoju. W miarę jak świat korporacji przechodzi na bardziej zrównoważony model, firmy zwracają się właśnie do młodych naukowców, aby poprzez badania, analizy i obserwacje pomogli im określić konieczne do wprowadzenia zmiany. 

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach organizuje 24 maja konferencję pt. „Zielone zarządzanie organizacjami – możliwości i wyzwania XXI wieku”. Celem wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja stanu wiedzy naukowej, dotyczącej zielonego zarządzania organizacjami w nurcie zrównoważonego rozwoju, a także wzmocnienie roli środowiska młodych naukowców w popularyzowaniu wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu i nauki. 

Tematyka konferencji obejmuje takie obszary, jak:  

  • zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu;  
  • zielone zarządzanie organizacjami na rzecz ekologii, środowiska i zielonych społeczeństw;
  • innowacje w podejściu do zarządzania współczesnymi organizacjami;
  • zielone podejście do zasobów ludzkich,
  • związki wymienionych aspektów z kulturą organizacyjną, o której badacze mówią, że wymaga zazielenienia.

Kontakt w sprawie konferencji: zzo@akademiagornoslaska.pltel. 32 357 05 15.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)