Aktualności
Konferencje
05 Listopada
Opublikowano: 2019-11-05

Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich

W dniach 15–17  listopada w Centrum Wodnym na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich”. To już XI edycja jednego z największych w kraju wydarzeń poruszających zagadnienia kształcenia przyszłych kadr akademickich.

Konferencję organizują wspólnie Krajowa Reprezentacja Doktorantów oraz Warszawskie Porozumienie Doktorantów. Pierwszego dnia zaplanowano panel dyskusyjny dotyczący roli samorządu doktorantów w dostosowywaniu uczelni do przepisów Ustawy 2.0. Analizie poddane zostanie zaangażowanie poszczególnych samorządów doktoranckich w tworzenie nowych aktów prawnych regulujących sytuację uczelni i jednostek naukowych. W panelu wezmą udział przedstawiciele doktorantów oraz porozumień branżowych.

W sobotę odbędzie się z kolei forum plenarne Polak potrafi! – Szkoły Doktorskie w Polsce. Organizatorzy zaprosili do udziału przedstawicieli szkół doktorskich z najbardziej rozpoznawalnych uczelni w Polsce reprezentujących różne dziedziny i dyscypliny naukowe, którzy przedstawią podstawowe i nieszablonowe rozwiązania zaaplikowane w nowych jednostkach organizacyjnych kształcących przyszłych doktorów.

Przewidziano również trzy panele dyskusyjne:

  • 8 PRK – rozszyfrowana (o rozwiązaniach przyjętych przez polskie jednostki naukowe w zakresie potwierdzania efektów uczenia się na poziomie 8 PRK);
  • Jakość – czy rzeczywiście? (o wymaganiach, jakie jednostki naukowe stawiają promotorom i kadrze, która bierze udział w kształceniu doktorantów w szkołach doktorskich);
  • Efekty, efekty, efekty – czy już teraz można się ich spodziewać? (o efektywności kształcenia).

Ostatniego dnia konferencji odbędzie się część szkoleniowa konferencji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie piątkowa gala konkursów PRODOK i PROPAN, podczas której ogłoszone zostaną wyniki na najbardziej PROdoktoranckie: uczelnię oraz instytut PAN. Udział w konferencji jest odpłatny. Rejestracja trwa do wyczerpania miejsc. Więcej szczegółów na stronie internetowej: mfsd.krd.edu.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)