Aktualności
Konferencje
05 Listopada
Opublikowano: 2021-11-05

Na Areopagu o granicach etycznych medycyny

O granicach etycznych medycyny będą dyskutować uczestnicy Areopagu Uniwersytetów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 8 listopada o godz. 16:00.

Areopag Uniwersytetów to przedsięwzięcie zainicjowane przez ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Główna idea, jaka przyświeca pomysłowi, opiera się na debacie publicznej dotyczącej wyzwań współczesności w przestrzeni uniwersyteckiej. Podczas niej rektorzy, eksperci, naukowcy oraz studenci rozmawiają o świecie w dobie koronawirusa. W spotkaniach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani omawianym zagadnieniem.

Propozycję współtworzenia cyklu podjęli rektorzy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematem pierwszej debaty, zorganizowanej w październiku na KUL, były wartości w dobie COVID-u. Kolejna dotyczyć będzie granic etycznych medycyny. Jako eksperci głos zabiorą: prof. Dominika Dudek (UJ), prof. Zbigniew Izdebski (UW), dr Wojciech Lewandowski (KUL), dr hab. Andrzej W. Nowak, prof. UAM. Udział wezmą także rektorzy zaangażowanych w projekt uczelni: prof. Alojzy Nowak, prof. Jacek Popiel, prof. Bogumiła Kaniewska oraz ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada o godz. 16.00 w auli Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24.  Będzie można je śledzić za pośrednictwem transmisji wideo na kanale YouTube – UJ live.

Kolejne debaty odbędą się na pozostałych uniwersytetach zaangażowanych w Areopag. Dyskusję na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poświęconą relacjom społecznym i naukom humanistycznym i społecznym zaplanowano na 6 grudnia. Cykl zakończy spotkanie na Uniwersytecie Warszawskim, które dotyczyć będzie ekonomii, gospodarki, finansów i zarządzania (10 stycznia).

Patronat Honorowy nad cyklem sprawuje Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

MK

areopag 2 uj

 

Dyskusja (0 komentarzy)