Aktualności
Konferencje
26 Stycznia
Opublikowano: 2024-01-26

Na rzecz rozwoju innowacji biotechnologicznych

Pod koniec marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja corocznej konferencji CEBioForum. Wydarzenie skierowane jest do naukowców oraz firm z branży biotechnologicznej.

Organizowane od ponad 20 lat CEBioForum ma na celu stworzenie platformy networkingowej dla przedstawicieli branży biotechnologicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku w Łodzi z inicjatywy prof. Tadeusza Pietruchy, biotechnologa z tamtejszego Uniwersytetu Medycznego. Ideą jest wspieranie start-upów i nowoczesnych technologii z dziedziny nauk przyrodniczych. Adresatami CEBioForum są m.in. naukowcy, którzy myślą o współpracy z biznesem bądź o założeniu swojej działalności. Wydarzeniu towarzyszą targi i konferencje, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów biznesowych i są okazją do przedstawienia oferty firm i instytucji branży biotechnologicznej.

Stwarzamy przestrzeń dla profesjonalistów z branży, aby łączyć ludzi biznesu i nauki, dzielić się pomysłami, tworzyć partnerstwa, inspirować do wspólnych projektów badawczych i być na bieżąco z najnowszymi informacjami z dziedziny biotechnologii – przekonują w zaproszeniu organizatorzy ze Związku BioForum.

W ubiegłym roku CEBioForum zgromadziło blisko 400 uczestników ze 165 różnych instytucji i firm z 14 krajów. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 26–27 marca w CIC Warsaw, Varso Place (ul. Chmielna 73). Wśród tematów:

  • Biotechnologia jako odpowiedź na wyzwania XXI wieku
  • Innowacje w biotechnologii
  • Regulacja rynku biotechnologicznego
  • Inwestycje w biotechnologię
  • Współpraca międzynarodowa w biotechnologii

W sesji plenarnej zaprezentowane zostaną wystąpienia dotyczące aktualnych trendów w biotechnologii, wyzwań i perspektyw rozwoju branży. Sesja warsztatowa składa się z kolei z paneli dyskusyjnych i szkoleń poświęconych konkretnym zagadnieniom. Oprócz tego zaplanowano również wystawę firm biotechnologicznych oraz uroczystość rozdania CEBioForum Awards 2024 w trzech kategoriach:

  • R&D collaboration (projekty z sektora life science łączące świat nauki i biznesu)
  • Innovative Start-up (młode firmy z obiecującymi projektami komercjalizacyjnymi)
  • Most Influencing Person (osoba, która ma znaczący wpływ na kierunek rozwoju biotechnologii w Polsce)

Szczegółowe informacje, w tym program wydarzenia i prelegenci, na stronie internetowej CEBioForum.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)