Aktualności
Konferencje
11 Stycznia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2023-01-11

Naukowa konferencja pszczelarska

W przyszłym tygodniu w Lublinie odbędzie się Naukowa Konferencja Pszczelarska dla otoczenia społeczno-gospodarczego „Nauka praktyce”. Podczas wydarzenia naukowcy ze wszystkich ośrodków naukowych zajmujących się pszczołą miodną spotkają się z pszczelarzami oraz firmami z branży pszczelarskiej.

Konferencja, której organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, ma na celu zintegrowanie społeczności akademickiej (zajmującej się w swoich badaniach różnymi działami pszczelarstwa) z pszczelarzami i przedsiębiorcami działającymi w zakresie pszczelarstwa oraz pokazanie, że „świat nauki pszczelarskiej” w Polsce cechuje się wysokim poziomem merytorycznym i jest otwarty na wspólne inicjatywy i wyzwania oraz rozwiązywanie
problemów tej branży.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione kierunki i wyniki badań realizowanych w poszczególnych ośrodkach naukowych w całej Polsce i ich aplikacje, wdrożenia oraz udogodnienia, które mogą być przydatne w codziennej pracy pszczelarza. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli także pszczelarze z wielu zakątków kraju – swój udział potwierdziło ponad 450 osób. Firmy pszczelarskie będą w trakcie konferencji prezentować na swoich stoiskach innowacyjne rozwiązania dla pasiek.

Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie premiera książki pt. „Anatomia i fizjologia pszczoły miodnej” autorstwa dr hab. Anety Stracheckiej (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) i Martyny Walerowicz (redaktor Wydawnictwa Pasieka). To pierwsze tak szczegółowo zaktualizowane opracowanie anatomii pszczoły miodnej od blisko półtora wieku, gdy dokonał tego studiujący na francuskiej Sorbonie Michał Girdwoyń („Anatomia pszczół”). Pozycja dedykowana jest pszczelarzom, entomologom, naukowcom, studentom, uczniom i pasjonatom.

Naukowa Konferencja Pszczelarska dla otoczenia społeczno-gospodarczego „Nauka w praktyce” odbędzie się w czwartek, 19 stycznia, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15). Więcej szczegółów, w tym program i formularz rejestracyjny, na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)