Aktualności
Konferencje
01 Marca
Opublikowano: 2021-03-01

NOMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures

Piąta edycja konferencji szkoleniowo-naukowej NOMAD – Novel Medical & Diagnostic Procedures odbędzie się w dniach 16–17 kwietnia. Z uwagi na epidemię koronawirusa wydarzenie zaplanowano w formule hybrydowej.

„U podstaw rozwoju współczesnych metod terapeutycznych leży nowoczesna diagnostyka. Dlatego istnieje potrzeba stworzenia płaszczyzny do wymiany doświadczeń i osiągnięć naukowych z zakresu metod diagnostycznych oraz medycyny małoinwazyjnej dla naukowców reprezentujących różne środowiska – medyczne, techniczne, biologiczne” – piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi organizowana po raz piąty konferencja NoMAD – Novel Medical & Diagnostic
Procedures. Skierowana jest do studentów oraz młodych naukowców, którzy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania wyników własnych osiągnięć naukowych w zakresie nowoczesnych technik używanych w diagnostyce oraz leczeniu różnych jednostek chorobowych. W trakcie konferencji przewidziano warsztaty z zakresu diagnostyki obrazowej innowacyjnych metod postępowania z pacjentem, wykłady znakomitych prelegentów oraz wiele tematycznych sesji naukowych.

Konferencja odbędzie się w dniach 16–17 kwietnia 2021 r. Ze względu na sytuację epidemiczną związaną z COVID-19, wydarzenie zaplanowano w formie hybrydowej: w budynku Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Chodźki 4 oraz na platformie Zoom. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.nomad2021.org.

Konferencję organizuje Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Patronat honorowy sprawują: prof. dr hab. Wojciech Załuska, rektor UML, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne oraz Lubelska Izba Lekarska. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

 

0001

Dyskusja (0 komentarzy)