Aktualności
Konferencje
17 Marca
Opublikowano: 2022-03-17

Nowoczesne rozwiązania w dermatologii

„Nowoczesne rozwiązania w dermatologii” – to tytuł V Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Farmaceutycznej, która odbędzie się w dniach 25–27 marca. Organizuje ją Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Gdańsk.

Celem wydarzenia, oprócz integracji środowiska, jest poszerzenie zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy przyszłych farmaceutów, aby – już pracując w aptekach – mogli służyć jak najlepszą oraz aktualną wiedzą, pomocą i radą. W jego ramach zaplanowano kilka wykładów oraz konkursy.

Panel wykładowy obejmuje pięć prelekcji, podczas których przedstawione zostaną zagadnienia związane m.in. z leczeniem ran oraz stosowaniem dermokosmetyków. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć cenną wiedzę niezbędną w codziennej pracy farmaceuty. Po każdym z wykładów przewidziano sesję pytań oraz dyskusję.

Odbędą się także dwa konkursy. Studencki Konkurs Opieki Farmaceutycznej polega na rozwiązywaniu problemów mogących pojawić się w pracy za tzw. pierwszym stołem w aptece. Z kolei Studencki Konkurs Receptury Aptecznej sprawdzi umiejętności sporządzania leków recepturowych. W obu zmierzą się studenci IV oraz V roku farmacji z całej Polski. Na każdy z konkursów składają się dwa etapy: teoretyczny (pisemny) oraz praktyczny (ustny). Ostatni etap Studenckiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej odbywa się przed publicznością – sześciu najlepszych uczestników przeprowadzi konsultację z pacjentem w formie scenki, w której odegrają rolę farmaceuty.

Zarówno konkursy, jak i część wykładowa, będą stanowiły dla uczestników wydarzenia możliwość zdobycia cennych kompetencji przydatnych w karierze zawodowej. Konferencja odbędzie się w dniach w dniach 25–27 marca. Więcej szczegółów na Facebooku:

Konferencja została objęta patronatem honorowym przez prezydenta Gdańska oraz rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)