Aktualności
Konferencje
20 Września
Opublikowano: 2019-09-20

Nowy Jedwabny Szlak na UP w Poznaniu

W dniach 24–28 października Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu gościć będzie ponad 100 prezydentów, rektorów i naukowców największych uczelni rolniczych Chin oraz krajów należących do Silkroad Agricultural Education and Research Innovation Alliance. Projekt przewiduje intensyfikację współpracy naukowej i dydaktycznej na rzecz postępu branży rolniczej.

Silkroad Agriculture Education and Research Innovation Alliance (SAERIA) jest pozarządową, niekomercyjną i międzynarodową platformą współpracy, do której dobrowolnie dołączają uniwersytety rolnicze, instytucje i przedsiębiorstwa z krajów oraz regionów wzdłuż Jedwabnego Szlaku działające na rzecz rozwoju edukacji rolniczej oraz badań technologicznych regionu.

Instytucje zrzeszone w ramach SAERIA organizują regularnie fora współpracy rolno-edukacyjnej i badawczej. Forum po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, a tegorocznym gospodarzem czwartej już edycji połączonej z międzynarodową konferencją „The technology transfer in agriculture – from university research to innovation” będzie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Celem konferencji jest zacieśnienie współpracy w dziedzinie edukacji, badań i wymiany kulturalnej między uniwersytetami, instytutami badawczymi i przedsiębiorstwami związanymi z branżą rolniczą. W spotkaniu wezmą udział wybitni naukowcy, przedstawiciele władz uczelni oraz władze miasta i regionu.

Rok 2019 dla akademickiego Poznania oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest szczególnym rokiem obchodów jubileuszu Uniwersytetu Poznańskiego oraz 100-lecia akademickich studiów rolniczo-leśnych. Organizacja Forum 2019 oraz przybycie prezydentów i rektorów znanych na całym świecie uniwersytetów rolniczych jest dodatkowym elementem obchodów 100-lecia tradycji uniwersyteckiej w Poznaniu.

Spotkanie odbędzie się w budynku Biocentrum oraz Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: forum2019.up.poznan.pl.

Iwona Cieślik, źródło: UPP

Dyskusja (0 komentarzy)