Aktualności
Konferencje
14 Czerwca
Opublikowano: 2021-06-14

O ekosystemie do nauki zdalnej w chmurze

Tworzeniu kompleksowego środowiska kształcenia na odległość poświęcony będzie kolejne webinar z cyklu „Uniwersytet Przyszłości”. Spotkanie z udziałem przedstawicieli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się w czwartek 17 czerwca.

Na wielu uczelniach prowadzone są obecnie prace nad wytyczeniem kierunków rozwoju uczelni w okresie po pandemii. Wyższy poziom wykorzystania nowoczesnych narzędzi kształcenia, kontynuowanie wprowadzania innowacji w dydaktyce oraz wspieranie internacjonalizacji są ważnymi filarami obieranych przez uczelnie strategii.

O uruchomieniu kompletnego ekosystemu rozwiązań do nauki zdalnej w chmurze opowiedzą na najbliższym webinarze organizowanym przez PCG Academia przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr Ewa Laskowska-Litak i Wojciech Wyżykowski. Na najlepszym w kraju wydziale kształcącym w zakresie prawa i administracji trwa obecnie  wdrażanie nowoczesnej platformy kształcenia na odległość firmy Blackboard. Będzie ona wykorzystywana przez 5,5 tys. studentów i wykładowców, wspierając zarówno kształcenie w modelu mieszanym, jak i w pełni zdalne, w tym również w ramach programów międzynarodowych.

Podczas webinaru przedstawiciele WPiA UJ opowiedzą o najbardziej istotnych aspektach, które, ich zdaniem, uczelnie powinny wziąć pod uwagę, decydując się na nową platformę LMS lub rozbudowę posiadanych przez siebie rozwiązań. Opowiedzą także o dotychczasowych doświadczeniach z wdrożenia platformy i kolejnych krokach. Padną zapewne pytania, w jakich obszarach kształcenia platforma znajdzie zastosowanie i co jej wdrożenie zmieni dla użytkowników końcowych – studentów  i wykładowców. Uczestnicy będą też dyskutować o tym co odgrywa kluczową rolę dla sukcesu wdrożenia takiej platformy – czy chodzi tutaj o samą technologię czy sposób przeprowadzenia procesu implementacji i zmiany na uczelni.

Trzeci z cyklu pięciu webinarów w ramach „Uniwersytetu Przyszłości” odbędzie się w najbliższy czwartek, 17 czerwca, w godzinach 11:00 – 12:00. Rejestracja na stronie www.pcgacademia.pl.

Kolejne spotkania:

„Uniwersytet Przyszłości” to cykl webinarów, który ma na celu prezentację inspirujących projektów IT realizowanych przez wiodące polskie uczelnie. Organizatorem „Uniwersytetu Przyszłości” jest PCG Academia oraz jej partnerzy technologiczni: Blackboard, Inspera i WEBCON, a także firma doradztwa unijnego MJC. Udział w webinarach jest bezpłatny.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)