Aktualności
Konferencje
14 Października
Opublikowano: 2022-10-14

O kształceniu przyszłych kadr akademickich

W dniach 18–20 listopada w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Model funkcjonowania szkół doktorskich”. Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową.

To już XIV edycja jednej z największych w kraju konferencji poruszających zagadnienia kształcenia przyszłych kadr akademickich. Organizują ją wspólnie Warszawskie Porozumienie Doktorantów oraz Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Celem jest wymiana doświadczeń, stworzenie przestrzeni do dyskusji nad kwestiami istotnymi dla społeczności doktoranckiej, budowanie pomostu w zakresie nauki i biznesu, popularyzacja nauki oraz promowanie wymiany doświadczeń przez osoby realizujące swoje dysertacje w szkołach doktorskich. Ostatniego dnia zaplanowano część szkoleniową.

Podczas wydarzenia, oprócz paneli poruszających wspomniane kwestie, nastąpi ogłoszenie wyników dwóch konkursów kierowanych do społeczności doktoranckiej: ProDOK (na najbardziej prodoktorancki podmiot prowadzący szkołę doktorską lub studia doktoranckie w Polsce oraz najlepszy samorząd doktorancki) oraz ProPAN (na najbardziej prodoktorancki instytut PAN oraz na najlepszy samorząd w instytucie PAN).

Udział w konferencji jest odpłatny. Zapisy rozpoczną się 24 października i potrwają do 13 listopada (bądź do wyczerpania miejsc). Więcej szczegółów na Facebooku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło „Forum Akademickie”.

MK

310758562 789180672490130 6556550454843207378 n

Dyskusja (0 komentarzy)