Aktualności
Konferencje
28 Czerwca
Opublikowano: 2023-06-28

O prośrodowiskowych technologiach po raz ósmy

Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska odbędzie się w dniach 20–22 września na Politechnice Gdańskiej. To już ósma edycja tego wydarzenia, którego głównym celem jest propagowanie technologii mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska.

Premierowa edycja konferencji o tematyce prośrodowiskowej odbyła się w 2016 roku. Przedstawiono wówczas 45 posterów i 22 referaty. W wydarzeniu uczestniczyło 60 prelegentów z 20 uczelni z całej Polski. Ubiegłoroczna odsłona zgromadziła ponad 100 osób. Od samego początku konferencja cieszy się sporą popularnością wśród studentów i doktorantów, a wielu z nich bierze w niej udział cyklicznie.

IAKOŚ od lat zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń organizowanych na Politechnice Gdańskiej i za każdym razem odnosi ogromy sukces. Ma na celu propagowanie technologii mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska, takich jak np. polimery biodegradowalne, nowoczesne technologie oczyszczania ścieków, odnawialne źródła energii czy idea domów pasywnych. Organizatorzy zachęcają studentów z różnych kierunków technicznych do wymiany doświadczeń i pomysłów. Rolą prelegentów jest popularyzacja wiedzy na temat wykorzystywanych w ochronie środowiska nowoczesnych technologii w chemii, biologii, fizyce, informatyce, budownictwie czy inżynierii środowiska.

Tegoroczną edycję zaplanowano na 20–22 września. Rejestracja trwa do 14 lipca. Wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji oraz na profilach na Facebooku i Instagramie.

Konferencję organizują: Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej działające na Wydziale Chemicznym oraz Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” i Naukowe Koło Inżynierii i Gospodarki Wodnej „Konfuzor” (oba z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska). Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)