Aktualności
Konferencje
14 Czerwca
Opublikowano: 2024-06-14

O przywództwie akademickim

O przywództwie akademickim oraz jego znaczeniu lokalnym i globalnym będą dyskutować uczestnicy konferencji, którą zaplanowano na najbliższy czwartek, 20 czerwca, na Uniwersytecie Oksfordzkim. Organizatorem wydarzenia jest Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii.

W czwartek, 20 czerwca, na Uniwersytecie Oksfordzkim odbędzie się konferencja Innovate, Inform, Impact: The Evolving Roles Of Academic Leaders! Organizowana jest w ramach projektu „Co ożywia uniwersytet? Model przywództwa akademickiego w XXI wieku” koordynowanego przez Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii. Ma on na celu opracowanie modelu przywództwa, który okaże się pomocny w naukowym i instytucjonalnym rozwoju polskich naukowców i polskiego uniwersytetu.

W części konferencji dostępnej zarówno stacjonarnie, jak i online, uczestnicy przyjrzą się kwestiom związanym z podstawową misją środowiska akademickiego przez pryzmat niektórych kluczowych współczesnych wyzwań:

  • Jaka jest zmieniająca się rola społeczności akademickiej we współczesnym społeczeństwie?
  • W jaki sposób eksperci mogą najlepiej wypełniać swoje role, informując i kierując szerszym społeczeństwem?
  • Jakie najważniejsze wyzwania globalne mówią nam o roli środowiska akademickiego i sektora innowacji?

Zaplanowano cztery dyskusje panelowe dotyczące wniosków wyciągniętych z zarządzania pandemią i kryzysem COVID, roli uczelni i innowacji w społecznościach lokalnych, znaczeniu ekspertów i naukowców w budowaniu pokoju i przebudowie Ukrainy, relacji środowiska akademickiego i przedsiębiorstw w innowacyjnym przemyśle.

Następnie odbędzie się sesja matchmakingowa (wyłącznie stacjonarnie), z czterema równoległymi dyskusjami przy okrągłym stole, poświęconymi technologiom medycznym, zielonej transformacji, sztucznej inteligencji i technologiom cyfrowym, odbudowie innowacyjnego sektora Ukrainy.

Konferencja (w języku angielskim) jest bezpłatna dla uczestników stacjonarnych i online. Rejestracja na stronie internetowej wydarzenia.

Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii jest interdyscyplinarną jednostką badawczą specjalizującą się w obszarze STI (Science, Technology, Innovation). Należy do Sieci Badawczej Łukasiewicz.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)