Aktualności
Konferencje
08 Kwietnia
Opublikowano: 2022-04-08

O technologiach wpływających pozytywnie na ochronę środowiska

Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska odbędzie się w dniach 21–23 września na Politechnice Gdańskiej. To już siódma edycja tego wydarzenia, którego głównym celem jest propagowanie technologii mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska.

Po raz pierwszy konferencja o tematyce prośrodowiskowej odbyła się w 2016 roku. Przedstawiono wówczas 45 posterów i 22 referaty. W premierowej odsłonie uczestniczyło 60 prelegentów z 20 uczelni z całej Polski. W ubiegłym roku, gdy odbyła się szósta edycja, pomimo pandemii i panujących obostrzeń udział brało już 130 osób (z czego prawie połowa online). Od początku konferencja cieszy się niemałą popularnością wśród studentów i doktorantów, a wielu z nich uczestniczy w niej cyklicznie.

IAKOŚ od lat zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń organizowanych na Politechnice Gdańskiej i za każdym razem odnosi ogromy sukces. Ma na celu propagowanie technologii mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska, takich jak np. polimery biodegradowalne, nowoczesne technologie oczyszczania ścieków, odnawialne źródła energii czy idea domów pasywnych. Organizatorzy zachęcają studentów z różnych kierunków technicznych do wymiany doświadczeń i pomysłów. Rolą prelegentów jest popularyzacja wiedzy na temat wykorzystywanych w ochronie środowiska nowoczesnych technologii w chemii, biologii, fizyce, informatyce, budownictwie czy inżynierii środowiska.

Tegoroczna Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska odbędzie się w dniach 21–23 września. Rejestracja trwa do 30 kwietnia. Wydarzenie zaplanowano w formule stacjonarnej, ale ze względu na niepewną sytuację epidemiologiczną organizatorzy zakładają także – jeśli okoliczności będą tego wymagać – możliwość wystąpień online. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji oraz na profilach na Facebooku i Instagramie.

Podobnie jak w poprzednich latach konferencję organizują: Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej działające na Wydziale Chemicznym oraz Koło Naukowe Studentów Politechniki Gdańskiej „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska” i Naukowe Koło Inżynierii i Gospodarki Wodnej „Konfuzor” (oba z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska). Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)