Aktualności
Konferencje
06 Marca
Opublikowano: 2023-03-06

O wyzwaniach onkologii obliczeniowej i medycyny spersonalizowanej

Konferencję pt. „Computational Oncology and Personalized Medicine: Crossing Borders, Connecting Science” organizuje Politechnika Śląska. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia w formule zdalnej. 

Onkologia obliczeniowa to nowa forma terapii chorób nowotworowych, polegająca na indywidualnej analizie kodu genetycznego każdego pacjenta i dostosowaniu leczenia do zaobserwowanych w nim zmian. Z kolei medycyna personalizowana to koncepcja, która opiera się na zrozumieniu różnic między pacjentami chorującymi na tę samą chorobę i na jednoczesnym poznawaniu złożoności chorób. Dzięki tej wiedzy możliwe jest dobieranie odpowiednich terapii do konkretnych grup pacjentów.

Organizowana przez Politechnikę Śląską konferencja pt. „Computational Oncology and Personalized Medicine: Crossing Borders, Connecting Science” adresowana jest w szczególności do młodych naukowców. To już trzecia edycja tego wydarzenia, które ma na celu promocję osiągnięć polskich naukowców w medycynie. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. onkologia obliczeniowa, spersonalizowana medycyna, biomateriały i biotechnologia medyczna, informatyka obrazowania i telemedycyna, biomechanika, analiza i projektowanie leków, zdrowie publiczne.

Konferencja odbędzie się 26 kwietnia w formie zdalnej. Udział w niej jest bezpłatny. Rejestracja na stronie konferencji: www.copm.polsl.pl. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)