Aktualności
Konferencje
27 Marca
Opublikowano: 2024-03-27

O wyzwaniach w diagnostyce i terapii w neurologii i psychiatrii

Trzecia edycja Ogólnopolskiej Konferencji Neurologiczno-Psychiatrycznej „Neuro-Logiczni” odbędzie się w dniach 26–27 kwietnia w Lublinie (i online). Wydarzenie adresowane jest do studentów kierunków medycznych, rezydentów, doktorantów i osób zawodowo związanych z ochroną zdrowia z całej Polski.

Celem konferencji jest poszerzenie i wymiana wiedzy na temat współczesnych wyzwań diagnostycznych i terapeutycznych w dziedzinach neurologii, neurochirurgii i psychiatrii, a także postępów w rozpoznawaniu i leczeniu chorób rzadkich dzieci i dorosłych. Dodatkowo uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności praktycznych podczas warsztatów. W programie także wykłady ekspertów oraz zabawy i quizy z nagrodami.

W tegorocznej odsłonie wydarzenia przewidziano pięć sesji naukowych, podczas których uczestnicy zaprezentują wyniki swoich badań:

  • Neurologia
  • Neurologia dziecięca
  • Neurochirurgia
  • Psychiatria
  • Sesja Młodych Lekarzy (sesja dla lekarzy stażystów, rezydentów oraz doktorantów).

Wydarzenie skierowane jest do studentów kierunków medycznych, rezydentów, doktorantów oraz osób zawodowo związanych z ochroną zdrowia z terenu całej Polski. Odbędzie się w dniach 26–27 kwietnia w formule hybrydowej – stacjonarnie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz Zintegrowanym Interdyscyplinarnym Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i online za pośrednictwem platformy Zoom.

Terminy zgłoszeń:

  • do 7 kwietnia – abstrakty i rejestracja uczestników czynnych
  • do 15 kwietnia – zapisy na warsztaty
  • do 20 kwietnia – zapisy dla uczestników biernych.

III Ogólnopolska Konferencja Neurologiczno-Psychiatryczna „Neuro-Logiczni” organizowana jest przez studenckie koła naukowe działające przy: Klinice Pediatrii i Neurologii Dziecięcej III Katedry Pediatrii, Katedrze i Klinice Neurologii, Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej oraz II Klinice Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Patronat medialny objęło „Forum Akademickie”. Więcej informacji na Facebooku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)