Aktualności
Konferencje
23 Maja
Opublikowano: 2023-05-23

O wyzwaniach w zakresie budowania międzynarodowej widoczności

O tym, jak zwiększyć międzynarodową widoczność uczelni, będą dyskutować uczestnicy konferencji organizowanej 31 maja przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Elsevier pod patronatem przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Trwa rejestracja na to wydarzenie. 

Działania mające na celu promowanie badań naukowych stają się coraz ważniejsze zarówno dla uczelni, jak i samych naukowców. Czyniąc swoje badania widocznymi i dostępnymi, zwiększają oni szanse na to, że wyniki zostaną wykorzystane i będą miały wpływ, a tym samym przyczynią się do budowy prestiżu uczelni i sukcesu w pracy naukowej. Co ważne, widoczność generuje nowe i alternatywne możliwości w zakresie rekrutacji naukowców i studentów, partnerów do współpracy oraz źródeł finansowania. Podczas konferencji Inventio omówione zostaną korzyści, wyzwania i możliwości w zakresie budowania międzynarodowej widoczności.

Podczas wydarzenia poruszane będą również takie tematy, jak:

  • monitorowanie strategii badawczej uczelni;
  • międzynarodowe rankingi i ich znaczenie;
  • wpływ społeczny i jak osiągnąć cel.

W wydarzeniu wezmą udział eksperci reprezentujący: Uniwersytet w Ostrawie, Uniwersytet Łotewski, Quacquarelli Symonds (twórca QS World University Rankings), Times Higher Education (twórca THE World Rankings i THE Impact Rankings), Elsevier (partner w zakresie danych dla THE i QS). Każdą sekcję zakończy panel dyskusyjny z udziałem prelegentów, a uczestnicy będą mieli okazję do zadawania pytań.

Konferencja Inventio: „Jak budować międzynarodową widoczność uczelni?” odbędzie się 31 maja na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Rejestracja trwa do 26 maja! Szczegółowe informacje, w tym program, na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)