Aktualności
Konferencje
07 Marca
Opublikowano: 2023-03-07

O zarządzaniu nauką

W dniach 22–24 marca odbędzie się IX edycja Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone zarządzaniu nauką i jej otwartością. Chętni mogą się już rejestrować. 

Seminarium Użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy jest organizowane cyklicznie od 2014 roku. Adresatami wydarzenia są przedstawiciele świata nauki, kierownictwo uczelni odpowiedzialne za badania, pracownicy bibliotek oraz osoby tworzące systemy informacji o nauce. Tegoroczna edycja odbędzie się w formule online.

Szczególnie ciekawie zapowiadają się dwa panele: rektorski oraz poświęcony infrastrukturze informatycznej polskich uczelni (z udziałem przedstawicieli Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji, Ośrodka Przetwarzania Informacji, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Łódzkiego). 

Ponadto w programie między innymi:

  • Rankingi badań na uczelniach
  • Nowe metody oceny badań naukowych
  • Bazy wiedzy na polskich uczelniach – wsparcie czy obciążenie
  • Dobre praktyki związane z systemami CRIS 
  • Excellence in research

W gronie prelegentów są reprezentanci polskich i europejskich uczelni oraz organizacji zajmujących się tematami związanymi z zarządzaniem nauką. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka polskiego na angielski i odwrotnie. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Więcej informacji i rejestracja na stronie internetowej wydarzenia, a także na Linked.in i na Facebooku.

Organizatorami konferencji są: Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej, Sages – autoryzowany dostawca systemu Omega-PSIR. Seminarium objęte jest patronatem Politechniki Warszawskiej i przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)