Aktualności
Konferencje
21 Marca
Opublikowano: 2022-03-21

O zarządzaniu nauką i zrównoważonym rozwoju

18 maja w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się konferencja ScienceCon 2022. Inicjatywa ma być cyklicznym wydarzeniem poświęconym tematyce zarządzania nauką i zrównoważonego rozwoju szkół wyższych.

Organizatorami konferencji są: firma PCG Academia oraz partnerzy instytucjonalni – globalne wydawnictwo Elsevier, amerykańskie konsorcjum akademickie LYRASIS oraz brytyjski Times Higher Education, wydawca dwóch najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych rankingów szkół wyższych – THE World University Rankings i THE Impact Rankings.

Konferencję zainauguruje prezentacja Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego dotycząca statystycznego podsumowania procesu ewaluacji działalności naukowej za okres 2017–2021. Następnie odbędą się dwa panele dyskusyjne:

  • Wnioski z ewaluacji naukowej za okres 2017–2021 i perspektywa dalszego rozwoju polskiego systemu sprawozdawczości naukowej;
  • Budowanie reputacji uczelni na arenie międzynarodowej za pomocą nowoczesnych rozwiązań informatycznych do zarządzania nauką.

Udział w nich wezmą przedstawiciele polskiego i międzynarodowego świata nauki.

Zwieńczeniem konferencji będzie gala wręczenia nagród dla polskich szkół biorących udział w międzynarodowym rankingu prowadzonym przez Times Higher Education – THE Impact Rankings 2022. To jedyny na świecie ranking oparty o Cele Zrównoważonego Rozwoju, w którym w zeszłym roku sklasyfikowano 12 polskich uczelni.

Konferencja ScienceCon w zamierzeniu organizatorów ma być wydarzeniem cyklicznym. Skierowana jest do władz uczelni oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie nauką i zrównoważonym rozwojem. Pierwsza edycja odbędzie się 18 maja w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej konferencji.

MK

Szczegółowy program konferencji

Dyskusja (0 komentarzy)