Aktualności
Konferencje
06 Grudnia
Opublikowano: 2022-12-06

O zmianach klimatu i środowiska jako wyzwaniach dla nauki

Jakie są konsekwencje zmian klimatu i jak wpływają one na przyrodę, społeczeństwo oraz ekonomię? Wybitni specjaliści z zakresu klimatologii, hydrologii, paleoekologii oraz zrównoważonego rozwoju będą o tym rozmawiać podczas międzynarodowej konferencji naukowo-biznesowej, która odbędzie się w dniach 8–9 grudnia w Lublinie.

Konferencję CCE-CIS 2022 pt. „Zmiany klimatu i środowiska – wyzwania i inspiracje dla nauki” organizuje Centrum Badań Zmian Klimatu i Środowiska (CeReClimen) UMCS. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prof. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Centrum Badań Zmian Klimatu i Środowiska UMCS zostało powołane w celu usprawnienia współpracy pomiędzy naukowcami z różnych środowisk akademickich oraz stworzenia dodatkowej platformy konsolidującej relacje ze środowiskiem biznesowym. Zależy nam bowiem, aby efekty badań naukowych mogły znaleźć swoje odzwierciedlenie w praktyce gospodarczej – wyjaśnia rektor UMCS.

W trakcie konferencji, oprócz prezentacji dorobku środowiska naukowego, przewidziano również debaty z udziałem praktyków ze środowiska biznesowego. Wśród poruszanych tematów są m.in. rekonstrukcje klimatu i modelowanie jego zmian, społeczne, gospodarcze lub polityczne skutki modyfikacji klimatycznych, zrównoważony rozwój, transformacja energetyczna, ekologiczny transport oraz paliwa alternatywne w transporcie.

Konferencja odbędzie się w dniach 8–9 grudnia w Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS w Lublinie. Szczegółowy program na stronie internetowej wydarzenia. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.

MK

Klimatyczne Centrum

Dyskusja (0 komentarzy)