W poniedziałek na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczyna się Tydzień Jakości Kształcenia. Tematem nadchodzącej, jedenastej już edycji, jest „(R)ewolucja cyfrowa w dydaktyce i pracy uczelni”.
Tydzień Jakości Kształcenia organizowany jest od 2012 roku. Ma na celu zwiększanie świadomości znaczenia działań projakościowych w Uniwersytecie Jagiellońskim. Członkowie społeczności najstarszej polskiej uczelni biorą w tym czasie udział w warsztatach i szkoleniach, konkursach, debatach i wykładach poświęconych szeroko rozumianej jakości kształcenia. W tworzenie TJK angażują się zarówno pracownicy naukowi, jak i pracownicy administracyjni, dydaktycy, studenci i doktoranci – wydarzenie jest adresowane nie tylko do nich, ale też do wszystkich osób, którym bliskie są jego cele i tematyka. Tematem XI edycji jest „(R)ewolucja cyfrowa w dydaktyce i pracy uczelni”.
Rewolucja czy ewolucja? Cyfrowy uniwersytet to już bezalternatywny fakt dokonany czy raczej wciąż work in progress? Jakie wyzwania – i szanse – jeszcze przed nami? Chcemy zachęcić do otwartej dyskusji na ten temat – piszą w zaproszeniu organizatorzy.
Wśród tematów m.in. e-learning, sztuczna inteligencja, znaczenie narzędzi cyfrowych dla jakości kształcenia, zarządzanie dorobkiem naukowym, potrzeby programów kształcenia akademickiego, cyfryzacja w administracji. Tydzień Jakości Kształcenia potrwa do 15 marca. Zakończono już rejestrację uczestników, jednak osoby zainteresowane tematem mogą wziąć udział w wydarzeniach dostępnych bez zapisu. Szczegółowe informacje i linki znajdują się na stronie internetowej TJK.
Organizatorem jest Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.
MK