Aktualności
Konferencje
18 Lutego
Opublikowano: 2019-02-18

Ogólnopolska Konferencja Filozoficzna EPISTEME

22 lutego kończy się I tura rejestracji na Ogólnopolską Konferencję Filozoficzną EPISTEME, która odbędzie się w dniach 25–26 maja w Lublinie.

Celem konferencji jest rzetelna, akademicka dyskusja, dotycząca filozoficznej refleksji w zakresie m.in. filozofii religii, epistemologii, etyki i aksjologii, filozofii kultury czy metafizyki. Przedstawiciele wielu dziedzin nauki podejmą próbę filozoficznego oglądu proponowanej tematyki celem jej aktualizacji oraz promocji nauki. Dynamiczny rozwój otaczającej rzeczywistości, rozwój takich idei, jak konsumpcjonizm, hedonizm materialistyczny czy postmodernizm, wymaga tworzenia nowych myśli, koncepcji, a także przedefiniowania zastanych problemów i stanowisk.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są studenci, doktoranci, pracownicy naukowi oraz wszyscy pasjonaci filozofii, którzy będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, poglądami, wygłosić referaty oraz spędzić czas w przyjaznej atmosferze podczas konferencji skupiającej gości z całej Polski.

Organizatorami konferencji są: Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Patronem medialnym jest miesięcznik „Forum Akademickie”.

Więcej szczegółów: http://www.konferencja-episteme.pl/

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)