Aktualności
Konferencje
20 Października
Opublikowano: 2020-10-20

Ogólnopolska Konferencja Filozoficzna EPISTEME

Kolejna, dwunasta już, edycja Ogólnopolskiej Konferencji Filozoficznej EPISTEME odbędzie się 12 grudnia. W związku z obecną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną wydarzenie będzie miało formułę hybrydową.

XII Ogólnopolska Konferencja EPISTEME to kontynuacja inicjatywy realizowanej od wielu lat w Lublinie przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością wśród pasjonatów filozofii, a sama konferencja wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń popularyzujących filozofię.

Celem konferencji jest rzetelna, akademicka dyskusja, dotycząca filozoficznej refleksji w zakresie m.in. filozofii religii, epistemologii, etyki i aksjologii, filozofii kultury czy metafizyki. Przedstawiciele wielu dziedzin nauki podejmą próbę filozoficznego oglądu proponowanej tematyki celem jej aktualizacji oraz promocji nauki.

„Obecnie filozofowanie jest niezwykle popularne, głównie ze względu na szczególny czas w historii ludzkich dziejów. Dynamiczny rozwój otaczającej nas rzeczywistości, rozwój takich idei jak konsumpcjonizm, hedonizm materialistyczny czy postmodernizm wymaga tworzenia nowych myśli, koncepcji, a także przedefiniowania zastanych problemów i stanowisk” – piszą w zapowiedzi organizatorzy.

Konferencja adresowana jest do studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkich pasjonatów filozofii, którzy będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, poglądami, wygłosić referaty oraz spędzić czas w przyjaznej atmosferze podczas wydarzenia skupiającego gości z całej Polski. Wystąpienia rejestrowane będą do sekcji tematycznych,. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden temat wystąpienia. Udział w konferencji będzie możliwy zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Więcej informacji na stronie konferencyjnej: http://www.konferencja-episteme.pl/.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)