Aktualności
Konferencje
02 Marca
Opublikowano: 2021-03-02

Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna – TU i TERAZ!

Konferencję pt. „Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna – TU i TERAZ!” organizuje Politechnika Śląska. Wydarzenie w formule online odbędzie się 21 kwietnia. 

Onkologia obliczeniowa to nowa forma terapii chorób nowotworowych, polegająca na indywidualnej analizie kodu genetycznego każdego pacjenta i dostosowaniu leczenia do zaobserwowanych w nim zmian. Z kolei medycyna personalizowana to koncepcja, która opiera się na zrozumieniu różnic między pacjentami chorującymi na tę samą chorobę i na jednoczesnym poznawaniu złożoności chorób. Dzięki tej wiedzy możliwe jest dobieranie odpowiednich terapii do konkretnych grup pacjentów.

Konferencja pt. „Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna – TU i TERAZ!” adresowana jest w szczególności do młodych doktorów i doktorantów. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. onkologia obliczeniowa, spersonalizowana medycyna, biomateriały i biotechnologia medyczna, informatyka obrazowania
i telemedycyna, biomechanika, analiza i projektowanie leków, zdrowie publiczne.

Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia w formie zdalnej. Udział w nim jest bezpłatny. Rejestracja na stronie konferencji: www.copm.polsl.pl. Językiem konferencji będzie polski.

Do 29 marca przyjmowane są abstrakty wystąpień ustnych (w języku polskim). Zakwalifikowane przez komitet naukowy prace po uzyskaniu pozytywnych recenzji zostaną opublikowane w monografii pt. „Recent Advances in Computational Oncology and Personalized Medicine” (tom 1, Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, 20 pkt. MEiN).
Organizatorzy zapraszają także do zgłaszania rozszerzonych wersji wystąpień w postaci manuskryptów (8–10 stron w języku angielskim). Szczegółowe informacje na stronie: http://www.copm.polsl.pl.

MK

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)