Aktualności
Konferencje
15 Marca
Źródło: Adobe Stock
Opublikowano: 2021-03-15

Pacjent i personel medyczny wobec technologii informatycznych

„Pacjent i personel medyczny wobec technologii informatycznych – aspekty prawne i społeczne” – to tytuł konferencji naukowej, którą organizuje Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie odbędzie się 22 marca.

Konferencja poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym praw pacjenta w świetle nowoczesnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w systemie opieki zdrowotnej. Do udziału zaproszono przedstawicieli nauki i praktyki, m.in. z dziedziny prawa czy bezpieczeństwa danych. Wśród poruszanych przez nich zagadnień znajdą się kwestie prawne dotyczące telemedycyny, elektronicznej dokumentacji medycznej czy aplikacji monitorujących.

Konferencja podzielona została na trzy panele. Po zakończeniu każdego odbędzie się krótka dyskusja na prezentowane tematy, m.in. Nowe technologie – nowe wyzwania w opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi , E-recepty i e-zwolnieni – praktyczne aspekty, Należyta staranność badania ogólnego pacjenta przeprowadzonego zdalnie, Jakość danych a bezpieczeństwo fizyczne, Wizja wykorzystania technologii blockchain w branży medycznej.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek 22 marca, początek o godz. 9:00. Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19 w całości będzie się odbywać online za pośrednictwem platformy Clickmeeting. Udział w niej jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

MK

Program konferencji

 

Dyskusja (0 komentarzy)