Aktualności
Konferencje
11 Kwietnia
Opublikowano: 2024-04-11

Paderewski Academy w maju na SGH

Demokracja w erze nowych technologii, rola FinTechu w kształtowaniu gospodarki, praworządność czy przyszłość strefy euro – to główne obszary tematyczne Paderewski Academy 2024, która odbędzie się w dniach 10–11 maja w Szkole Głównej Handlowej.

Paderewski Academy to seria warsztatów, prelekcji i seminariów skierowanych do studentów i absolwentów kierunków o profilu ekonomicznym, społecznym bądź prawniczym. Głównym punktem programu jest konferencja, która odbędzie się w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W nadchodzącej VIII edycji poruszone zostaną takie zagadnienia, jak praworządność, rola FinTechu w kształtowaniu gospodarki, przyszłość strefy euro oraz demokracja w erze nowych technologii.

Dzień 1

  • Debata (17:30–19:00): Rewolucja praworządności, czy mit o łamaniu Konstytucji RP?

Dzień 2 

  • Sesja 1 (11:30–12:15): Przełomowe innowacje w polskim sektorze finansowym: Fintech jako katalizator przemiany
  • Sesja 2 (12:20–13:20): Przez pryzmat Euro: Polska na drodze do jednolitej waluty
  • Sesja 3 (14:15–15:45): Demokracja w dobie technologii: Rola mediów społecznościowych i cyfrowych narzędzi w kształtowaniu polityki

Konferencję uzupełni seria wydarzeń towarzyszących w postaci warsztatów, prelekcji i seminariów. Warsztaty prowadzone będą przez wiodących specjalistów swoich branż. Szeroki zakres tematyczny, poczynając od metodologii pisania artykułów naukowych, a na cyberbezpieczeństwie kończąc, pozwoli uczestnikom rozwinąć umiejętności miękkie, wrażliwość społeczną, jak również praktyczne umiejętności. Prelekcje ze znanymi przedstawicielami polskiej sceny politycznej, ekonomistami i dyplomatami pomogą zbudować świadomość polityczną oraz poszerzą horyzonty studentów. Seminaria z kolei dotyczą najważniejszych tematów obecnych w dyskursie publicznym.

Organizatorem Paderewski Academy jest organizacja studencka CEMS Club Warsaw działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)