Aktualności
Konferencje
24 Października
Opublikowano: 2019-10-24

Perspektywy Women in Tech Summit 2019

Studentki i doktorantki mogą aplikować o bezpłatny udział w największym w Europie wydarzeniu dla kobiet w technologiach. Perspektywy Women in Tech Summit już 13 i 14 listopada w Warszawie.

W trakcie dwóch konferencyjnych dni ponad 3 tys. utalentowanych profesjonalistek, programistek, menadżerek i studentek z obszaru Tech&IT będzie uczestniczyć w warsztatach i prelekcjach prowadzonych w ścieżkach: Tech oraz Career&Soft Skills. Gościem specjalnym będzie Sabrina Gonzalez Pasterski, fizyczka z Harvardu, uznana za jeden z najwybitniejszych umysłów młodego pokolenia. W sumie w wydarzeniu weźmie udział 150 znakomitych mówców z całego świata, w tym szefowie i szefowe najbardziej innowacyjnych firm technologicznych oraz badacze i badaczki z najbardziej ambitnych światowych ośrodków: Stanford University, Harvard University, Oxford University.

W zeszłorocznym wydarzeniu uczestniczyło ponad 2,5 tys. osób z 37 krajów. W tym roku na dwóch scenach odbędzie się w sumie kilkadziesiąt wystąpień tematycznych oraz szereg debat poruszających najważniejsze aspekty branży: rozwój technologii wobec zagrożeń klimatycznych, bezpieczeństwo danych, ale także zarządzanie zespołem, wspierania różnorodności czy debata konfrontująca fakty i mity na temat przebranżowienia zawodowego w obszarze IT. Tematem przewodnim Summitu jest cyberbezpieczeństwo, nie zabraknie jednak także warsztatów i prelekcji na temat 5G, Artificial Intelligence, Internet of Things i Machine Learning oraz wykorzystaniu Big Data. Dodatkowo w specjalnie zaprojektowanej strefie Design Thinking będzie można poznać tę metodologię i jej praktyczne zastosowanie!

Kilkanaście Pre-eventów organizowanych przez firmy (Google, Facebook, Goldman Sachs, P&G, BCG, Santander, Ericsson, RBS, Amazon, Electrolux, Citi) oraz spotkania badaczek i naukowczyń czy networków kobiecych to potężna dawka inspiracji i wiedzy oraz szansa na zdobycie cennych kontaktów! Będzie także specjalna strefa, promująca polskie know how i polskich naukowców oraz inżynierów – uczestnicy będą mieli okazję poznać firmy IT i Tech, które z sukcesem zdobywają pozycję na międzynarodowym rynku.

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit będzie można poznać ponad 50 organizacji działających w obszarze IT i Tech! Największe globalne firmy technologiczne odpowiedzą na pytania uczestników, będzie też możliwość rekrutacji na miejscu. Dla osób wchodzących na rynek Summit jest szansą na znalezienie pierwszej pracy, dla ekspertów i doświadczonych managerów – to szansa na dalszy rozwój kariery i wymianę doświadczeń! Oprócz stoisk firm i organizacji, uczestniczki będą mogły zdobyć cenne wskazówki dotyczące tego jak prowadzić swoją ścieżkę zawodową w obszarze Tech&IT! Indywidualne sesje mentoringowe będą prowadzone przez doświadczonych managerów i ekspertów.

Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w dniach 13–14 listopada w Hali EXPO XXI w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od ponad 13 lat wspiera kobiety w technologiach. Wieloletnie wysiłki w budowaniu ogólnopolskich programów, takich jak Dziewczyny na politechniki”, IT for She i innych zaowocowały m.in nagrodą Komisji Europejskiej European Digital Skills Award 2017 w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet. Projekty realizowane przez Fundację realnie wpłynęły na promocję edukacji technologicznej i nauki wśród dziewczynek i kobiet.

Program i bilety dostępne są na stronie: www.womenintechsummit.pl.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)