Aktualności
Konferencje
01 Marca
Opublikowano: 2023-03-01

Physics of Magnetism 2023 w czerwcu w Poznaniu

W dniach 26–30 czerwca w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja międzynarodowej konferencji Physics of Magnetism 2023. Wydarzenie organizują Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Instytut Fizyki Molekularnej PAN.

Odbywająca się cyklicznie konferencja stanowi okazję do poszerzenia wiedzy na temat najbardziej aktualnych badań dotyczących szeroko rozumianej fizyki magnetyzmu, materiałów magnetycznych, w tym również układów topologicznych, silnie skorelowanych elektronów, układów spinowych, spintroniki oraz potencjalnych zastosowań tych materiałów w rozwoju nowoczesnych technologii. W tym roku odbędzie się 17 edycja tego wydarzenia.

Do Poznania przyjadą eksperci z całego świata, m.in. z USA, Czech, Francji, Austrii, Singapuru, Szwecji, Korei Południowej, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Finlandii i Irlandii. Nie zabraknie również naukowców z Polski. Wykład inauguracyjny wygłosi J. Michael D. Coey z Trinity College Dublin. Jego wystąpienie „How can a magnetic field influence water” będzie dostępne dla szerokiej publiczności.

Pięciodniowa konferencja (26–30 czerwca) odbędzie się w trybie stacjonarnym na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szczegółowy program oraz rejestracja na stronie internetowej wydarzenia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)