Aktualności
Konferencje
14 Lipca
Opublikowano: 2023-07-14

Pierwsza konferencja „Onco PhD” w październiku w Lublinie

Międzynarodowa konferencja naukowa „Onco PhD” odbędzie się w drugiej połowie października na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Celem wydarzenia jest zintegrowanie badań podstawowych z wyzwaniami codziennej praktyki klinicznej dotyczącej diagnostyki i leczenia onkologicznego zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

„Onco PhD” to pierwsza konferencja, w której doktoranci oraz młodzi naukowcy reprezentujący ośrodki akademickie z całego świata, będą mieli możliwość zaprezentowania wyników badań i wymiany własnych doświadczeń z zakresu onkologii klinicznej i eksperymentalnej. Celem wydarzenia jest zintegrowanie badań podstawowych z wyzwaniami codziennej praktyki klinicznej dotyczącej diagnostyki i leczenia onkologicznego zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

W ramach konferencji odbędą się sesje tematyczne prezentacji multimedialnych (onkologia kliniczna dorosłych, onkologia kliniczna dzieci i badania przedkliniczne w onkologii) i sesja plakatowa. Prezentowane prace mogą być zarówno pracami badawczymi, opisami przypadków klinicznych, jak i pracami poglądowymi. Rejestracja ruszy z początkiem września.

Międzynarodowa konferencja naukowa „Onco PhD” odbędzie się w dniach 20–22 października 2023 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Wydarzenie zaplanowano w formule hybrydowej. Jego organizatorem jest Samorząd Doktorantów UMLub. Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”. Więcej informacji na Facebooku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)