Podnoszenie jakości kształcenia poprzez analizę danych z platformy e-learningowej będzie tematem kolejnego webinaru w ramach cyklu „Uniwersytet Przyszłości”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 4 listopada.
Organizatorem cyklu jest PCG Academia. Podczas webinarów o nowoczesnych rozwiązaniach IT opowiadają ich użytkownicy – przedstawiciele wiodących uczelni z Polski i z zagranicy. Po sukcesie pierwszej edycji, w której wzięło udział blisko tysiąc osób, pod koniec września ruszyła druga odsłona „Uniwersytetu Przyszłości”. Tematem kolejnego webinaru – w czwartek 4 listopada o godz. 13:00 – będzie podnoszenie jakości kształcenia poprzez analizę danych z platformy e-learningowej.
W dobie pandemii platformy e-learningowe, takie jak Moodle czy Blackboard, stały się podstawowymi narzędziami prowadzenia dydaktyki. Wykładowcy i studenci przyzwyczaili się do ich codziennego wykorzystania, stąd wiele uczelni deklaruje pozostanie przy tych narzędziach także w popandemicznej przyszłości.
Podczas webinaru pouszona zostanie kwestia dotycząca tego, jak uczelnie mogą pójść o krok dalej w zakresie zapewnienia jakości kształcenia i maksymalizacji korzyści z wykorzystania platform poprzez analizę danych. Zaproszeni goście opowiedzą o wdrożeniach na zagranicznych uczelniach narzędzia Intelliboard umożliwiającego wielopłaszczyznową analizę danych z platformy Moodle. Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jakiego rodzaju dane warto analizować i jak wykorzystać pozyskane informacje do zwiększania jakości dydaktyki, wsparcia studentów czy bardziej efektywnej organizacji kształcenia. Będzie też mowa o tym, po jakie raporty sięgają poszczególni użytkownicy platformy: wykładowcy, studenci, administratorzy platformy i kadra zarządzająca. Webinar zakończy się krótką demonstracją narzędzia Intelliboard.
Udział w webinarach z cyklu „Uniwersytet Przyszłości” jest bezpłatny. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej PCG Academia. W drugiej edycji zaplanowano jeszcze jedno spotkanie:
Partnerami cyklu są instytucje szkolnictwa wyższego z kraju i ze świata, będące odbiorcami usług dostarczanych przez PCG Academia, m.in.: Northumbria University (Newcastle), Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet SWPS, Instytut Badawczy Leśnictwa.
MK