Konferencję pt. „Onkologia obliczeniowa i spersonalizowana medycyna. Budując świat jutra, już dziś” organizuje Politechnika Śląska. Wydarzenie odbędzie się 22 maja w formule zdalnej.
Onkologia obliczeniowa to nowa forma terapii chorób nowotworowych, polegająca na indywidualnej analizie kodu genetycznego każdego pacjenta i dostosowaniu leczenia do zaobserwowanych w nim zmian. Z kolei medycyna personalizowana to koncepcja, która opiera się na zrozumieniu różnic między pacjentami chorującymi na tę samą chorobę i na jednoczesnym poznawaniu złożoności chorób. Dzięki tej wiedzy możliwe jest dobieranie odpowiednich terapii do konkretnych grup pacjentów.
Organizowana przez Politechnikę Śląską konferencja pt. „Computational Oncology and Personalized Medicine: Building the world of tomorrow, today” adresowana jest w szczególności do młodych naukowców. To już czwarta edycja tego wydarzenia, które ma na celu promocję osiągnięć polskich badaczy w medycynie. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. onkologia obliczeniowa, spersonalizowana medycyna, biomateriały i biotechnologia medyczna, informatyka obrazowania i telemedycyna, biomechanika, analiza i projektowanie leków, zdrowie publiczne.
Konferencja odbędzie się 22 maja w formie zdalnej. Udział w niej jest bezpłatny. Rejestracja na stronie konferencji: www.copm.polsl.pl. Patronem medialnym jest „Forum Akademickie”.
MK