Aktualności
Konferencje
30 Listopada
Opublikowano: 2020-11-30

Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu

We wtorek, 1 grudnia, startuje Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu. Przez dwa dni zostaną na nim poruszone tematy dotyczące m.in. rozwoju ekosystemu innowacji, przemysłu kosmicznego i medycyny, budowaniu współpracy nauki i biznesu na przykładzie branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz produkcji żywności wysokiej jakości.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wydarzenie będzie transmitowane z G2A Areny przez Internet. W ramach konferencji odbędą się wystąpienia oraz dyskusje panelowe na żywo, a prelegenci będą dostępni online.

W czasach nieprzewidywalnej przyszłości chcemy wesprzeć współpracę przedsiębiorców oraz naukowców pod kątem kreowania innowacji i nowych badań, a także zmianę schematów funkcjonowania ich organizacji. Dzięki doświadczonym ekspertom z różnych branż przekażemy wiedzę, jak rozwinąć swoją działalność, proces tworzenia nowych produktów oraz budować nowe rozwiązania bazujące na europejskich i światowych trendach – mówią przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Innowacji, organizatora wydarzenia.

Dzień pierwszy to Forum Nauka-Biznes. Ma na celu połączenie naukowców i przedsiębiorców oraz innowatorów z Podkarpacia, Polski i z zagranicy. Prelegenci przekażą dobre praktyki oparte na wartościowych radach i wskazówkach oraz studiach przypadku.

Pośród paneli dyskusyjnych, m.in. tworzenie nowego potencjału Podkarpacia w obszarze przemysłu kosmicznego, dobre praktyki i pomysły na budowanie współpracy nauki i biznesu na przykładzie branży motoryzacyjnej i lotniczej czy też możliwości naukowców i przedsiębiorców pod kątem finansowania badań i prac badawczo-rozwojowych od 2021 roku. Ciekawie zapowiada się panel o perspektywie sojuszu technologii, medycyny i biznesu dla rozwoju regionu. Zachęcam również do wystąpień dotyczących produkcji żywności  wysokiej jakości czy też tworzenia spółek technologicznych w branży motoryzacyjnej i transportowej – wylicza Wojciech Fiksa, event project manager z PCI.

Podczas drugiego dnia odbędzie się III Konferencja „Innowacje Pomiary Akredytacje”. Wystąpią eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Głównego Urzędu Miar, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanegooraz UpWare IT Solutions i MS Edu.

Omówiona zostanie m.in. droga do uzyskania przez laboratorium akredytacji PCA celem budowy zaufania do uzyskiwanych przez nie wyników badań. Akredytacja potwierdza, że efektem pracy naukowców są wiarygodne wyniki badań laboratoryjnych. Jednostki powinny być także zainteresowane informatyzacją systemu zarządzania laboratorium oraz cyfryzacją dokumentacji, której w laboratorium nie brakuje. To rozwiązania służące analizie, przechowywaniu i zabezpieczaniu danych oraz zastosowaniu systemów obliczeniowych usprawniających pracę laboratorium – mówi Anna Smyk, asystent koordynatora Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Forum skierowane jest do inwestorów, przedstawicieli start-upów, funduszy inwestycyjnych, studentów, kół naukowych. Adresatami są również przedsiębiorcy, organizacje pracodawców, klastry, uczelnie, laboratoria badawcze, naukowcy i wynalazcy, doktoranci. Wydarzenie ma być platformą dialogu i integracji dla wszystkich adresatów forum. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach Q&A z prelegentami, a także aranżować spotkania między sobą. Uczestnictwo w forum jest bezpłatne.

Organizatorem Podkarpackiego Forum Nauki i Biznesu jest PCI z członkami Koalicji na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów. Dla zainteresowanych wydarzeniem uruchomiono rejestrację na stronie wydarzenia: https://pfnib.pl/.

MK

H 1 PFNiB 1500x600 X

 

Dyskusja (0 komentarzy)
Tagi: